Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 10d. 18:03

Lėktuvai su deportuojamais imigrantais kyla vis dažniau

Antrankiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Antrankiai

JAV imigracijos agentūros oro transporto bendrovė iš šalies išskraidina dešimtis tūkstančių deportuotų asmenų. Pernai vadinamosiomis „ICE Air“ avialinijomis namo buvo išsiųsti 367 tūkst. nelegalių imigrantų.

JAV Valstybės Saugumo sekretorė Janet Napolitano neseniai paragino ieškoti būdų, kaip išsiųsdinti likusius tūkstančius imigrantų, rašo „Chicago Tribune”.

Šis politikės nurodymas nustebino švelnesnių taisyklių deportuojamiems asmenims iniciatorius, kurie iki liepos Kongresui turi pateikti Imigracijos reformos įstatymą.

JAV Atstovų rūmų narys demokratas Luis Gutierrezas sakė, jog jai tai buvo ženklas, kad būtina dirbti greičiau ir aiškiau šnekėtis su Baracko Obamos administracija.

„Didžioji dauguma dokumentų neturinčių imigrantų nepažeidžia jokių kitų įstatymų, išskyrus imigracinį statusą,“ – teigė L. Gutierrezas.

Masiškai deportuojami nelegalai sukėlė daugelio kitų imigrantų nerimą. Vieni iš jų nerimauja dėl Jungtinėse Valstijose gimusių vaikų, kiti suskubo rūpintis prieš keletą metų užpildytais dokumentais gauti nuolatinį leidimą gyventi ir dirbti JAV.

Nors didžioji dalis deportuojamų užsieniečių buvo nuteisti už įvykdytus nusikaltimus, kai kurie iš jų buvo sulaikyti dėl girtavimo ar kitų panašių problemų.

Vieną sausio naktį neblaivus 35-erių metų Moisesas Rivera užmigo savo automobilyje prie pat šviesoforo. Išsiblaivęs areštinėje jis suprato, kad yra deportuojamas atgal į Meksiką.

Kartu su juo kameroje sėdėjo Felipe Rodriguezas, sulaikytas už greičio viršijimą. Restorane padavėju dirbęs vyriškis Ilinojaus kelių policininkams įkliuvo su suklastotu vairuotojo pažymėjimu.

55-erių metų F. Rodriguezas teigia nei rūkantis, nei geriantis, didžiausias jo malonumas – knygos. „Mano visa šeima gyvena Čikagoje ir Indianoje, mes buvome laimingi,“ – kalbėjo meksikietis.

Daugelį metų imigracijos pareigūnai savo darbo specifiką laikė paslaptyje. Tačiau pernai pasirodžius kaltinimams dėl nehumaniško elgesio su nelegalais, dabar apie deportacijos procedūras galima sužinoti daug daugiau.

„Mūsų tikslas yra būti skaidriems,“ – sakė Čikagos imigracijos skyriaus atstovė Gailas Montenegro. „Mes esame įpareigoti vykdyti imigracijos įstatymus taip, kaip jie tai numato. Savo pareigas siekiame atlikti sąžiningai ir humaniškai.“

Deportuotus asmenims skraidinantys lėktuvai iš Čikagos oro uosto kyla dukart per savaitę. Deportacijos procesas prasideda dar prieš aušrą federaliniame nelegalų įkalinimo centre Broadview priemiestyje.

Į šią įstaigą kaliniai atvežami iš kelių Ilinojaus, Indianos ir Viskonsino apygardos kalėjimų

Prieš palikdami įkalinimo įstaigą, nelegalai atsiima sulaikymo metu turėtus daiktus: kuprines, striukes, pinigines.

Nelegalai namo skraidinami iš 23 JAV oro uostų. Iš daugiau nei trečdalio milijono pernai deportuotų asmenų 11,5 tūkst. buvo iš Čikagos.

Po trumpos kelionės autobusu į oro uostą jie apieškomi apsaugos darbuotojų – tikrinama, ar šie neturi ginklų, narkotikų, kitų draudžiamų daiktų.

Vienas iš deportuojamųjų sakė apie Ameriką girdėjęs daug gerų dalykų, tačiau dabar su jais elgiamasi kaip su gyvuliais.

Kai kurie iš jų dalinosi mintimis apie būsimą skrydį, kai tuo tarpu norėdami patekti į Jungtines Valstijas turėjo rizikuoti savo gyvybėmis dykumose.

Iš Čikagos Tarptautinio O‘Hare oro uosto link Meksikos kylančiame lėktuve sėdėjo 53 keleiviai, kurie buvo surakinti antrankiais. Šį skrydį užsakė Jungtinių Valstijų Imigracijos ir muitinės departamentas.

Pakeliui Dalase buvo paimti dar 57 deportuoti imigrantai. Skrydžio metu kai kurie meksikiečiai valgė sumuštinius, o sargybiniai apsikeitė keliais juokeliais apie skrydį pirmąja klase.

Keletas deportuotųjų kalbėjosi, ką veiksią Meksikos pasienyje esančiame Juarezo mieste, kur klesti nelegali prekyba narkotikais. Pernai Juareze įvykdyta 1600 žmogžudysčių.

Kažkada į JAV patekęs dar būdamas kūdikis, F. Rodriguezas didžiuojasi savo beveik tobula anglų kalba. Kaip ir daugelis kitų, jis deportuojamas jau ne pirmą kartą.

Kaskart bandydamas pereiti sieną, vyras pareigūnams sako pamiršęs savo ID kortelę. „Tai veikia! Kalbėdamas aš neprimenu nelegalo,“ – sako F. Rodriguezas.

Nelegalai namo skraidinami iš 23 JAV oro uostų. Iš daugiau nei trečdalio milijono pernai deportuotų asmenų 11,5 tūkst. buvo iš Čikagos.

Šie skaičiai 26 proc. lenkia 2007 metų rodiklius ir 77 proc. – 2006-uosius.

Išlipę El Paso, link pasienio su Meksika deportuotieji ėjo mąstydami naujus planus, kaip sugrįžti atgal.

Jau po kelių dienų F. Rodriguezas bandė prasmukti į JAV teritoriją. Jis buvo sulaikytas pasienyje ties Laredo. Tai jau penktas kartas, kai meksikietis pateko į imigracijos pareigūnų rankas.

 

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min