Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkai bijo dėl savo šalies nepriklausomybės

Lenkijos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijai aneksavus Krymą Lenkijos piliečiai jaučia didžiausią grėsmę savo šalies nepriklausomybei per ketvirtį amžiaus – ir ši grėsmė, jų manymu, ateina iš Rusijos.

Beveik 47 proc. balandį apklaustų lenkų sakė manantys, kad Lenkijai gresia pavojaus. Priešingai manė 41 proc. apklaustųjų, o 12 proc. neturėjo nuomonės.

„Dabar grėsmės pojūtis tarp lenkų yra didžiausias nuo 1991 metų – tada buvo užfiksuotas artimas dabartiniam lygiui, 44 proc.“, – sakė apklausą atlikęs visuomenės nuomonės tyrimų centras CBOS.

Pasak jo, grėsmę jaučiančių lenkų skaičius drastiškai išaugo pastaraisiais mėnesiais. 80 proc. lenkų mano, kad didžiausią pavojų jų šaliai kelia Rusija.

Centras pažymi, kad augant Rusijos baimei, mažėja lenkų, sakančių, kad šaliai grėsmę kelia Vokietija – tokių buvo 7 proc., gerokai mažiau nei 1990 metais. Anuomet grėsmę iš Vokietijos jautė 88 proc. respondentų.

Beveik pusė respondentų sakė, kad Lenkijai pavojų kelia ekonominė priklausomybė, trečdalis bijojo ginkluoto konflikto, o beveik 20 proc. manė, kad Lenkija gali prarasti politinę nepriklausomybę.

80 proc. lenkų remia šalies narystę NATO, apie 65 proc. palankiai žiūri į Aljanso pajėgų didinimą Lenkijos teritorijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min