15min be reklamos
2022 12 06, 15:50

Lenkija gavo pirmąją Pietų Korėjos ginkluotės siuntą

Lenkija antradienį gavo pirmąją tankų ir haubicų, kuriuos siekdama sustiprinti savo gynybą po Rusijos invazijos į Ukrainą nusipirko iš Pietų Korėjos, siuntą.
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Gdynės uoste
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Gdynės uoste / „AP“/„Scanpix“

Europos Sąjungos ir NATO narė Lenkija, besiribojanti ir su Rusija, ir Ukraina, Kremliui pradėjus karą suintensyvino ginkluotės pirkimą.

Liepą šalis pasirašė sutartis dėl Pietų Korėjos ginklų, įskaitant tankus, artileriją ir naikintuvus, pirkimo.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda antradienį per ceremoniją Gdynės uoste, kur buvo pristatyti pirmieji nupirkti 10 tankų „Black Panther K2“ ir 24 haubicos „Thunder K9“, sakė, kad šie ginklai „yra būtini siekiant užkirsti kelią agresijai“.

„Rusijos agresijos ir karo Ukrainoje akivaizdoje labai svarbu, kad šis pristatymas vyktų greitai“, – sakė A.Duda.

„Tai ateitis, tai tikrasis Lenkijos saugumo stiprinimas“, – stovėdamas prieš tankus ir haubicas kalbėjo prezidentas.

Šaltu ir drėgnu oru vykusioje ceremonijoje taip pat dalyvavo Pietų Korėjos vyriausybės ir gynybos pramonės pareigūnai.

Pietų Korėjos ginkluotės įsigijimų agentūros ministras Eom Dong-hwanas teigė, kad korėjietiškos įrangos atvežimas turi „didelę reikšmę Korėjos ir Lenkijos santykių istorijai“.

Jis teigė, kad „pasaulis įdėmiai stebi“ sparčiai besivystantį abiejų šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, ir išreiškė viltį, kad tankai ir haubicos atliks svarbų vaidmenį Lenkijos gynyboje „sparčiai kintant saugumo situacijai“.

Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas savo ruožtu pabrėžė, kad gautoji ginkluotė yra tarp pažangiausių pasaulio technologijų.

„Norime taikos, todėl ruošiamės karui“, – sakė M.Blaszczakas, cituodamas lotynišką posakį.

Pagal susitarimą Lenkija iš pradžių įsigis 180 tankų „K2 Black Panther“, gaminamų bendrovės „Hyundai Rotem“, o paskui planuoja įsigyti daugiau kaip 800 šių mašinų. Pastarosios specialios modifikacijos kovinės mašinos K2PL nuo 2026 metų bus gaminamos Lenkijoje.

Šiemet Varšuva turėtų gauti ir 48 savaeiges haubicas K9. Lenkijos gynybos ministerija nurodė, kad nuo 2024 metų įsigis dar apie 600 šių mašinų, kurių gamyba šalyje prasidės 2026 metais.

Liepą Lenkija pranešė už 1,75 mlrd. eurų pirksianti 32 universalius karinius sraigtasparnius AW149 iš Italijos gynybos pramonės įmonės „Leonardo“.

Be to, Varšuva yra užsakiusi 366 amerikietiškus tankus „Abrams“ ir Europos gaminamų raketų „žemė–oras“ sistemų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min