Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 16d. 09:52

Lenkija informavo Europos Komisiją apie druskos skandalo tyrimo eigą

Kelininkai žada, kad šiemet druskos Vilniaus gatvėms nepritrūks – apie pusė žiemos normos jau yra sandėliuose.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pramoninė druska

Penktadienį Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF išplatino informaciją apie Lenkijoje vykdomą klastojimo tyrimą, kai pramoninė druska buvo fasuojama ir tiekiama gavėjams kaip maistinė.

Savo pranešime Lenkijos Valstybinė sanitarijos inspekcija informavo, kad skandalo tyrimas vykdomas bendradarbiaujant prokuratūros, policijos ir maisto kontrolės pareigūnams. Dėl didelės tyrimo apimties ir sudėtingumo Lenkijos prokuratūra įpareigojo visus tyrime dalyvaujančius pareigūnus kol kas neatskleisti informacijos apie tyrimą, konkrečių laboratorinių tyrimų išvadų ir duomenų apie produkcijos išplatinimą.

Pranešime teigiama, kad laboratorinių tyrimų metu tirtuose druskos mėginiuose buvo aptikti nedideli dioksinų ir sunkiųjų metalų kiekiai. Tačiau kompetentingų Lenkijos institucijų ekspertų atlikto rizikos vertinimo išvadose konstatuojama, kad nustatyti teršalų kiekiai yra labai nedideli ir negali sukelti pavojaus vartotojų sveikatai.

Tačiau, nepaisant ekspertų išvadų, Lenkijos Valstybinė sanitarijos inspekcija informavo, kad buvo imtasi visų būtinų veiksmų, užtikrinant, kad techninė druska ir su ja pagaminti maisto produktai būtų išimami iš rinkos.

Lenkijos atsakingi pareigūnai savo pranešime taip pat informavo Europos Komisiją ir visas ES valstybes, kad išsami informacija apie druskos skandalą bus pateikta pasibaigus prokuratūros vykdomam tyrimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min