Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkiją iš sovietinio bloko išvedęs L.Walęsa dirbo saugumiečiams? Viešinami agento „Boleko“ dokumentai

Lechas Walesa
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lechas Walesa
Šaltinis: 15min
33
A A

Pirmajam nepriklausomos Lenkijos prezidentui Lechui Walęsai metami kaltinimai sovietmečiu bendradarbiavus su saugumo struktūromis. Pirmadienį į viešumą paleisti vadinamieji agento slapyvardžiu „Bolekas“ dokumentai.

Kaip rašo portalas Gazeta.pl, Nacionalinės atminties instituto paviešintuose dokumentuose minima L.Walęsos „bendradarbiavimo su saugumo tarnybomis paslaptis“. Taip pat paskelbtas dokumentas, nurodantis, kad „Bolekas“ – tai Lechas Walęsa, Bolesławo ir Feliksos sūnus, gimęs 1943 m. rugsėjo 29 d. Šis dokumentas – tai menamas „Boleko“ verbavimo raportas.

Lenkijos žiniasklaida pabrėžia, kad iš sovietinio bloko šalį išvedusio „Solidarumo“ judėjimo lyderį galimai inkriminuojantys dokumentai viešinami neatlikus grafologinės ekspertizės. Kitaip tariant, nėra aišku, ar dokumentuose esantys parašai – L.Walęsos.

Pats politikas kategoriškai neigia bendradarbiavęs su komunistinės Lenkijos saugumo tarnybomis.

„Taip, pralaimėjau. Bet tik tiek, kad beveik visi patikėjo, kad būta kažkokio išdavikiško agentūrinio bendradarbiavimo su SB [tuomete saugumo tarnyba] prieš 46 metus. (...) Tai netiesa. Ačiū. Jūs išdavėte mane, o ne aš jus“, – savo tinklaraštyje pareiškė L.Walęsa.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min