Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 6d. 13:13

Lenkija neketina nusileisti ES dėl kirtimų Belovežo girioje

Belovežo giria – vienintelė pirmykštė giria išlikusi Europoje, jai daugiau nei 6000 metų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Belovežo giria – vienintelė pirmykštė giria išlikusi Europoje, jai daugiau nei 6000 metų

Lenkija pasiruošusi ginčą su Europos Sąjunga dėl kirtimų senovinėje Belovežo girioje perkelti į Bendrijos aukščiausiąją teismo instituciją, penktadienį pareiškė aplinkos ministras Janas Szyszko.

Europos Komisija praeitą savaitę pasiuntė Varšuvai „paskutinį perspėjimą“ ir pareiškė, kad gali imtis teisinių veiksmų, siekiant sustabdyti didelio masto kirtimus į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktoje saugomoje girioje, plytinčioje abipus Lenkijos ir Baltarusijos sienos.

„Nebijome perkelti šį ginčą į ES Teisingumo Teismą“, – lenkų naujienų agentūra PAP citavo J.Szyszko žodžius.

„Paprasčiausiai giname aplinkos apsaugos įstatymą, pagrįstą „Natura 2000“, – pridūrė jis.

Belovežo miškas, didžiausia Europoje išlikusi senovinė giria, priklauso ES saugomų teritorijų tinklui „Natura 2000“.

„Manau, būtų tikrai reikalinga užbaigti šį ginčą ES Teisingumo Teisme ... jeigu mūsų turima informacija nesugebės įtikinti Komisijos“, – sakė J.Szyszko.

ES aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija nurodė Lenkijos vyriausybei per mėnesį išsklaidyti jos susirūpinimą dėl Belovežo girios padėties, nes priešingu atvejus bus pateiktas ieškinys Bendrijos aukščiausiajam teismui. Paprastai Europos Komisija įtariamų ES direktyvų pažeidimų atvejais suteikia galimybę pasiaiškinimus pateikti per du mėnesius, bet šįkart nustatytas trumpesnis laikotarpis, nes ši „padėtis skubiai spręstina“.

ES susirūpinusi, kad kirtimai padarys nepataisomą žalą Belovežo girios gamtinėms buveinėms ir biologinei įvairovei.

Lenkija savo ruožtu tvirtina, kad vykdomi tik „apsauginiai kirtimai“, turintys sustabdyti kinivarpų invaziją, užtikrinti saugų naudojimąsi miško keliais ir mažinti gaisrų pavojų.

„Belovežo girioje giname įstatymus – imamės veiksmų buveinėms apsaugoti. Kad jos iš tikrųjų galėtų egzistuoti. Šioms buveinėms reikia žmogaus veiksmų – tai yra, aktyvios apsaugos“, – teigė J.Szyszko.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min