Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 11d. 22:49

Lenkija neteko amo: premjerė Ewa Kopacz per vizitą Berlyne taip apsijuokė, kad labiau neįmanoma

Lenkijos premjerės Ewos Kopacz skandalingas vizitas Berlyne
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos premjerės Ewos Kopacz skandalingas vizitas Berlyne

Pirmasis naujosios Lenkijos premjerės Ewos Kopacz užsienio vizitas – ir ne bet kur, o į Berlyną – toks, kad jo niekada nenorės prisiminti nei pati premjerė, nei Lenkija.

Spalio 9 dieną atvykusi į Berlyną E.Kopacz, kurią sutiko Vokietijos kanclerė Angela Merkel, per oficialią sveikinimo ceremoniją taip sutriko, jog ant raudono kilimo prarado orientaciją erdvėje ir pasuko į priešingą pusę nei reikia. Laimei, Vokietijos kanclerė A.Merkel buvo dėmesinga ir laiku čiupo E.Kopacz už alkūnės bei grąžino ant raudono kilimo.

Visa tai užfiksavo daugybė televizijos kamerų bei fotoaparatų. E.Kopazc buvo tokia sutrikusi, jog pro garbės sargybą žirgliojo taip, lyg būtų išėjusi pasivaikščioti užmiestyje, kur jos niekas nemato. Vokietijos kanclerė vos spėjo iš paskos. A.Merkel teko dar porą kartų Lenkijos premjerę subtiliai sustabdyti, kad ji laiku atsisuktų į karius ar pagarbą jai atiduodantį garbės sargybos vadą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Lenkijos premjerės Ewos Kopacz skandalingas vizitas Berlyne
AFP/„Scanpix“ nuotr./Lenkijos premjerės Ewos Kopacz skandalingas vizitas Berlyne

Laimei, Vokietijos kanclerė A.Merkel buvo dėmesinga ir laiku čiupo E.Kopacz už alkūnės bei grąžino ant raudono kilimo.

E.Kopacz turėjo vargo ir vėliau, kai teko sakyti sveikinimo kalbą. Po jos A.Merkel vėl teko Lenkijos premjerei parodyti kryptį, kuria reikia eiti.

Premjerės elgesys sukėlė tikrą audrą Lenkijos žiniasklaidoje.

Portalas W.Polityce.pl savo žinutę pavadino „Nesėkmės karalienė ant raudono kilimo tako“. Žurnalistai nestokojo sarkazmo:

„E.Kopacz, praeidama pro Bundesvero garbės sargybą, garantavo sau vietą istorijoje. Ar galima buvo dar blogiau pasirodyti per savo pirmąjį užsienio vizitą? Jos praėjimas avint aukštakulniais raudonu kilimu atrodė kaip mados kolekcijų demonstravimo parodija. Ir jeigu A.Merkel jos tam tikru momentu nebūtų pagavusi, mūsų premjerė būtų patraukusi į nežinomus tolius.“

Portalas Niezalezna.pl mažiau juokėsi, bet pabrėžė, kad E.Kopacz Berlyne save ir Lenkiją pavertė pajuokos objektu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Lenkijos premjerės Ewos Kopacz skandalingas vizitas Berlyne
AFP/„Scanpix“ nuotr./Lenkijos premjerės Ewos Kopacz skandalingas vizitas Berlyne

Tiesa, E.Kopacz laikosi stoiškai. Vėliau, atsakydama į žurnalistų klausimus, ji pareiškė, kad „didžioji politika daroma ne ant kiliminio tako“.

Premjerės patarėjas Tomaszas Naleczas pabandė užglaistyti skandalą: „Duokime poniai premjerei pasitikėjimo kreditą ir nebūkime tokie rūstūs, nes visi mes kada nors ką nors darėme pirmą kartą ir iš karto meistrais netapome, pavyzdžiui, eidami aukštakulniais kilimu prieš garbės sargybą.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min