Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkija planuoja kukliai palaidoti paskutinį komunistinio režimo lyderį Wojciechą Jaruzelskį

Wojciechas Jaruzelskis 2009-aisiais
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Wojciechas Jaruzelskis 2009-aisiais
Šaltinis: BNS
0
A A

Velionis paskutinis Lenkijos komunistinio režimo lyderis Wojciechas Jaruzelskis bus palaidotas be pompastiškų ceremonijų, įprastų per atsisveikinimą su buvusiais valstybės vadovais, vyriausybė paskelbė trečiadienį, leisdama suprasti, jog palaiko daugelio lenkų poziciją, kad tas lyderis buvo Kremliaus marionetė.

90-mečio W.Jaruzelskio mirtis sekmadienį išprovokavo audringus debatus dėl jo vaidmens Lenkijos istorijoje.

9-o dešimtmečio pradžioje, spaudžiant Sovietų Sąjungai, jis Lenkijoje įvedė karo padėtį, per kurią buvo nužudyti dešimtys protestuotojų. Tačiau vėliau jis pasitraukė iš valdžios ir leido pereiti prie demokratinio valdymo.

Planai dėl W.Jaruzelskio laidotuvių yra kompromisas tarp jo šalininkų, reikalaujančių buvusį generolą palaidoti su visa valstybės pagarba, ir oponentų, tvirtinančių, jog jis to nenusipelnė.

Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio kanceliarija, prižiūrinti pasiruošimus, nurodė, kad W.Jaruzelskis bus palaidotas Povonzkų kapinėse Varšuvoje per karinę ceremoniją.

„Laidotuvės bus valstybinio pobūdžio, nes būtų labai sunku palaidoti buvusį prezidentą bet kokiu kitu būdu“, – prezidento patarėjas Tomaszas Naleczius sakė radijui „Zet FM“.

Tačiau jis pridūrė: „Jos bus kuklios, kokios tik gali būti kario laidotuvės.“

B.Komorowskis penktadienį dalyvaus gedulingose mišiose už W.Jaruzelskį, tačiau dar neatskleidė, ar dalyvaus pačiose laidotuvėse. Premjeras Donaldas Tuskas sakė į jas nevyksiantis.

„Nekeičiu savojo generolo Jaruzelskio darbų vertinimo – ir tai yra aiškiai kritiškas vertinimas – tačiau, šiaip ar taip, privalu gerbti mundurą ir velionį“, – pareiškė D.Tuskas.

Varšuvos karinės įgulos atstovas sakė, kad laukiama prezidentūros nurodymų, ar laidotuvėse turės dalyvauti karinis orkestras ir garbės sargyba.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Lenkija, Varšuva
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min