Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 12d. 15:41 , atnaujinta: 2018 vasario 12d. 19:46

Lenkija priėmė iš Ukrainos išsiųstą Michailą Saakašvilį

Michailas Saakašvilis vasario 9 dieną Kijeve
„Scanpix“/AP nuotr. / Michailas Saakašvilis vasario 9 dieną Kijeve

Pirmadienį Kijeve sulaikytam ir per jėgą į Lenkiją užsakytu reisu išsiųstam Michailui Saakašviliui leista būti Lenkijos teritorijoje, praneša inforesist.org.

M.Saakašvilio paskyroje „Facebook“ netrukus po 15 valandos Kijevo (ir Lietuvos laiku) pasirodė trumpas pranešimas, kuriuo buvo pranešta apie buvusio Gruzijos lyderio ir Ukrainos Odesos srities eksgubernatoriaus sulaikymą.

„Svarbi žinia! Ką tik prie „Naujųjų jėgų judėjimo“ biuro nežinomi kaukėti vyrai sučiupo ir nežinoma kryptimi išgabeno Michailą Saakašvilį.

Pagrobėjai atvyko trimis baltais autobusiukais „Volkswagen“, vieno jų numeris – AA 0121 SN!“ – ukrainiečių ir rusų kalbomis skelbta įraše.

Dar prieš kelias minutes paskyroje buvo paskelbtas trumpas aštuonių sekundžių trukmės vaizdo įrašas, kuriame matyti ir girdėti, kaip ant žemės parverstas asmuo rėkia ant vyrų kariškomis uniformomis.

Panašu, kad iš M.Saakašvilio paskyros norėta vykdyti tiesioginę įvykių transliaciją – tik ji nutrūko po aštuonių sekundžių.

Greitai buvo paskelbtas ir dar vienas įrašas, kuriame matyti, kaip sulaikomas M.Saakašvilis.

Vienas „Naujųjų jėgų judėjimo“ lyderių Jurijus Derevjanka netrukus patvirtino, kad M.Saakašvilis buvo sulaikytas gruzinų virtuvės restorane „Suluguni“ ir kad jį suėmė saugumo pajėgos.

Taip pat skelbiama, esą buvusį Gruzijos, kuri siekia, kad M.Saakašvilis būtų išduotas Tbilisiui, kur jo lauktų areštas, prezidentą sulaikė pareigūnai, vilkėję Valstybės sienos apsaugos uniformas.

Prieš kelias dienas M.Saakašvilis teigė, kad Ukrainos valstybės sienos apsaugos specialiosios tarnybos bandė jį pagrobti iš viešbučio „Fairmont“. Pareigūnai tokią informaciją paneigė.

O ir dabar, anot Gazeta.ru, Ukrainos saugumo tarnyba ir Migracijos tarnyba pareiškė, kad su šiuo įvykiu neturi nieko bendra. Tą patį Ukrainos saugumo tarnyba patvirtino ir „Radio Free Europe“.

Ukrainos teismas sausio 26 dieną uždraudė M.Saakašviliui, tapusiam vienu iš ukrainiečių opozicijos lyderių ir kaltinamam mėginus įvykdyti Maskvos remiamą perversmą, išeiti iš namų tamsiuoju paros metu.

Praėjusiais metais po konflikto su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, kuris buvo paskyręs garsų gruziną Odesos srities gubernatoriumi, iš M.Saakašvilio buvo atimta Ukrainos pilietybė.

Gruodį M.Saakašvilis jau buvo suimtas po ankstesnio dramatiško, bet nesėkmingo mėginimo jį sulaikyti, kai opozicionieriaus šalininkų minia išvadavo jį iš policijos mikroautobuso.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Michailas Saakašvilis Kijeve
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Michailas Saakašvilis Kijeve

M.Saakašvilis taip pat ieškomas savo gimtojoje Gruzijoje dėl įtariamo įgaliojimų viršijimo. Manoma, kad dabar jam jau tikrai gresia ekstradicija į gimtinę.

Išsiųstas į Lenkiją

M.Saakašvilio šalininkai paskelbė, kad 16 val. Kijevo laiku (17 val. Lietuvos laiku) buvęs Gruzijos lyderis užsakomuoju skrydžiu buvo išsiųstas į Lenkiją.

Šaltinių teigimu, tai – ne deportacija, o readmisija, kadangi M.Saakašvilis į Ukrainą nelegaliai pateko iš Lenkijos.

M.Saakašvilio readmisiją patvirtino ir Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba.

„Minimas asmuo Ukrainos teritorijoje buvo nelegaliai, todėl, laikantis visų juridinių formalumų, buvo išsiųstas į šalį, iš kurios atvyko pažeisdamas vidaus teisės aktus“, – teigiama tarnybos pranešime

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis

Ukrainos prezidento patarėjas ir gynybos ministro padėjėjas Jurijus Birukovas patvirtino, kad M. Saakašvilis išvyko iš šalies.

„Išskrido“, – parašė jis pirmadienį savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos atstovas Olehas Slobodianas teigė, kad sulaikant M.Saakašvilį pasieniečiai buvo priversti panaudoti jėgą.

Tuo tarpu M. Saakašvilio advokatas Ruslanas Černoluckis įteikė Kijevo policijos Pečioros rajono valdybai paraišką apie šio politiko pagrobimą.

„Apie situaciją su M. Saakašviliu. Šiandien, vasario 12, Valstybinės pasienio tarnybos kariškiai kartu su Migracijos tarnybos ir Nacionalinės policijos atstovais pranešė Saakašviliui kompetentingo organo sprendimą dėl jo sugrąžinimo į ankstesnę buvimo šalį. Tačiau, atliekant procedūrą, teisėsaugos organų atstovus užpuolė nežinomi asmenys iš Michailo Saakašvilio aplinkos. Pasieniečiai buvo priversti gintis ir panaudojo jėgą“, – parašė O.Slobodianas feisbuke pirmadienį vakare.

Tuo tarpu M. Saakašvilio advokatas Ruslanas Černoluckis įteikė Kijevo policijos Pečioros rajono valdybai paraišką apie šio politiko pagrobimą, pranešama „Naujųjų jėgų judėjimo“ svetainėje internete.

M.Saakašvilio šalininkai ketina rinktis prie Ukrainos prezidento administracijos pastato.

Lenkija M.Saakašvilį priėmė

Lenkijos pasienio tarnyba pranešė, kad M.Saakašvilis buvo priimtas Lenkijos teritorijoje.

„Pasienio tarnyba praneša, kad 2018 metų vasario 12 d. ponas Michailas Saakašvilis buvo priimtas į Lenkijos Respublikos teritoriją. Jo priėmimo pagrindas – pareiškimas dėl readmisijos, kurį pateikė Ukrainos nacionalinė migracijos tarnyba pasienio tarnybos viršininkui“, – sakoma Lenkijos pasienio tarnybos svetainėje.

Šioje tarnyboje atkreipė dėmesį į tai, kad M. Saakašvilis yra Europos Sąjungos valstybės pilietės sutuoktinis, todėl „ukrainiečių prašymas buvo patenkintas“.

M.Saakašvilis yra Nyderlandų pilietės Sandros Roelofs, su kuria susipažino 1993 metais Strasbūre, sutuoktinis. Pora augina du sūnus.

Vienas iš „Naujųjų jėgų judėjimo“ lyderių Davidas Sakvarelidzė patvirtino, kad M.Saakašvilis jam paskambino iš Varšuvos.

„Paskambino! Jis Varšuvoje“, – feisbuke rašė D.Sakvarelidzė

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis ir Sandra Roelofs
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis ir Sandra Roelofs

J.Tymošenko: tai – susidorojimas

Ukrainos partijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) lyderė Julija Tymošenko M.Saakašvilio sulaikymą pavadino „susidorojimu“.

„Petro Aleksejevičiau (Porošenka), apsivilkote jums tinkantį fraką ir išvažiavote į Vienos pokylį, laikydamas save pasaulio elito dalimi. Tačiau padarykite viską, kad po jūsų fraku iš esmės neplaktų neteisingo žmogaus širdis“, – parašė J.Tymošenko savo kreipimesi į Ukrainos prezidentą, kurį paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko

Opozicinės partijos lyderė paragino prezidentą nedelsiant išlaisvinti M. Saakašvilį ir „palikti jo šeimą ramybėje“.

Pasak J.Tymošenko, M.Saakašvilis buvo sulaikytas P.Porošenkos nurodymu.

„Atsižvelgiant į tai, kad jus ir Ukrainą laiko viena visuma, negriaukite bendražmogiškų vertybių ir nežeminkite Ukrainos susidorodami su jos draugu Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu“,– raginama J.Tymošenko pareiškime.

P.Porošenkos kova su opozicija

Dar vienas ženklas, kad Ukrainos prezidentas Porošenka yra pasiruošęs negailestingai sutriuškinti bet kokią opoziciją prieš 2019 metų rinkimus, net pažeidžiant tarptautinę teisę“, – tviteryje parašė apžvalgininkas, vienas nepriklausomos Ukrainos televizijos „Hromadske“ įkūrėjų Maksimas Eristavi.

Praėjusią savaitę generalinis prokuroras Jurijus Lucenka minėjo kelis M.Saakašvilio bylos sprendimo būdus: vienas jų – deportavimas į Lenkiją, nes iš jos jis nelegaliai atvyko į Ukrainą, kitas – išduoti Tbilisiui, mat Gruzijoje jis kaltinamas piktybiniu savo įgaliojimų viršijimu, kai buvo prezidentas.

Generalinis prokuroras taip pat sakė, kad yra variantų dėl savanoriško M.Saakašvilio sugrįžimo į bet kurią jo pasirinktą šalį, pavyzdžiui, Nyderlandus, kur gyvena jo šeima, arba savanoriškos ar prievartinės deportacijos į kurią nors jo pasirinktą šalį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min