Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 21:02

Lenkija svarstys trauktis iš Stambulo konvencijos, siūlo alternatyvą, aktyvistės įspėja apie „žingsnį atgal“

Protestas prieš Lenkijos valdančiųjų planus pasitraukti iš Stambulo konvencijos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestas prieš Lenkijos valdančiųjų planus pasitraukti iš Stambulo konvencijos

Lenkijos parlamentui ruošiantis svarstyti pasitraukimą iš Stambulo konvencijos, konservatyvios grupės jau pasiūlė alternatyvą – Šeimos teisių konvenciją, prie kurios galėtų jungtis ir kitos šalys. Lenkijos moterų teisių aktyvistės mano, kad alternatyvi konvencija koncentruojasi ne į tikrąjį smurto artimoje aplinkoje šaltinį – lyčių stereotipus, be to, pasitraukimas galėtų tapti precedentu atsisakyti kitų svarbių tarptautinių dokumentų, susijusių su žmogaus teisėmis.

Stambulo konvencija Lenkijoje buvo ratifikuota 2015 metais, šalį valdant liberalams. Pernai vasarą teisingumo ministras iš konservatyvios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) Zbigniewas Ziobro kreipėsi į Šeimos, darbo ir socialinės politikos ministeriją prašydamas pradėti pasitraukimo iš konvencijos procesą.

Premjeras Meteuszas Morawieckis kreipėsi į konstitucinį teismą prašydamas įvertinti, ar konvencija neprieštarauja Lenkijos konstitucijai. Vyriausybė taip pat paskelbė siekianti su kitomis valstybėmis sukurti tarptautinį instrumentą, skirtą geriau kovoti su smurtu.

Pilietinė iniciatyva „Taip – šeimai, ne – socialinei lyčiai“, raginanti Lenkiją pasitraukti iš Stambulo konvencijos, surinko 150 tūkst. parašų, šis klausimas bus svarstomas parlamente. Pilietinė iniciatyva taip pat ragina valdančiuosius kurti naują Šeimos teisių konvenciją „be ideologijos“.

Stambulo konvencijos kritikai Lenkijoje sako, kad ji prieštarauja šalies teisinei sistemai, neteisingai identifikuoja smurto šaltinį, neefektyviai kovoja su smurtu. Kritikai taip pat tvirtina, kad konvencija skatina „genderizmo“, „leftizmo“ ir LGBT ideologijas, yra nukreipta prieš šeimą ir santuoką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min