Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkija tikisi iš Rusijos gauti sudužusio L.Kaczynskio lėktuvo nuolaužas (video)

Lenkijos prezidento lėktuvo nuolaužos
Kadras iš „YouTube“ / Lenkijos prezidento lėktuvo nuolaužos
Šaltinis: 15min
0
A A

Varšuva tikisi, kad Rusija greitai perduos prie Smolensko sudužusio prezidentinio lėktuvo „Tu-154“ nuolaužas, pareiškė Lenkijos teisingumo ministras Krzysztofas Kwiatkowskis.

Lenkus sujaudino internete išplatintas vaizdo įrašas (žr. po straipsniu), iš kurio galima suprasti, kad nenustatytas asmuo prisiartina prie pat lėktuvo duženų, kurių niekas nesaugo, ir jas netrukdomas filmuoja.

„Vadovaujantis tarptautine teise, po katastrofos orlaivio savininkė išlieka Lenkijos valstybė, todėl lėktuvo nuolaužos turi būti kaip galima greičiau nusiųstos į Lenkiją“, – sakė K.Kwiatkowskis Varšuvoje surengtoje spaudos konferencijoje.

K.Kwiatkowskis pabrėžė, kad lėktuvo nuolaužos turi didelę simbolinę reikšmę lenkų tautai.

„Jeigu Rusijai sunku apsaugoti lėktuvo nuolaužas, tai mes galime tuojau pat perimti šią užduotį, perveždami jas į Lenkiją“, – pareiškė K.Kwiatkowskis.

Vaizdo įrašo autorius netrukdomas prisiartino prie prezidentinio lėktuvo nuolaužų ir jas nufilmavo iš labai arti.Šiuo metu, kaip praneša naujienų agentūra AFP, nuolaužos yra laikomos netoli katastrofos vietos Smolensko „Severnyj“ oro uoste. Kaip Lenkija ketina ateityje pasielgti su lainerio „Tu-154“ nuolaužomis, K.Kwiatkowskis nepasakojo.

Lenkijos žiniasklaida ministro pareiškimą tiesiogiai sieja su vaizdo įrašu, kuris prieš kelias dienas pasirodė svetainėje „YouTube“. Vaizdo įrašo autorius netrukdomas prisiartino prie prezidentinio lėktuvo nuolaužų ir jas nufilmavo iš labai arti. Kaip matyti iš įrašo, nuolaužų niekas nesaugo, o jos tiesiog suverstos ant betoninio grindinio po atviru dangumi.

Kas ir kada padarė šią vaizdo medžiagą, nepranešama. Ją paskelbus, Lenkijos generalinis prokuroras Andrzejus Seremetas išreiškė nuogąstavimą, kad priemonės, kurių Rusija ėmėsi nuolaužų apsaugai, nėra efektyvios. Tuo tarpu anksčiau Rusijos pusė buvo pareiškusi, kad vieta, kur saugomos nuolaužos, aptverta trijų metrų aukščio tvora.

A.Seremetas taip pat tvirtina, kad „Lenkijos prokuratūra padarė viską, jog lėktuvo nuolaužos būtų perduotos Lenkijai“.

Tuo tarpu Lenkijos televizijos kanalas TVN24 praneša, kad dokumentai, kurie buvo prieinami, leidžia tvirtinti, jog Lenkija praktiškai negali nieko padaryti, kad atgautų lėktuvo nuolaužas.

Anksčiau taip pat buvo pranešta, kad katastrofą tiriančios Lenkijos komisijos vadovas pulkininkas Edmundas Klichas perdavė Rusijos Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) vadovei Tatjanai Anodinai sąrašą pastabų, susijusių su Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofa.

600 puslapių aplanke pabrėžiama, kad daugiausia neaiškumų kelia tai, jog TAK dokumentuose trūksta parodymų apie šią katastrofą bei medžiagos iš „Severnyj“ aerodromo.

„Išvykstu negavęs patenkinamo atsakymo. Mums trūksta daugybės dalykų, apie kuriuos norėtume papasakoti“, – sakė E.Klichas.

VIDEO: TU-154 nadal niszczeje na płycie lotniska w Smoleńsku

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min