Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 17, 10:08

Lenkijoje audros išvertė rekordiškai daug medžių

Prireiks dvejų metų, kol Lenkijoje bus sutvarkyta dešimtys tūkstančių medžių, kuriuos miškuose išvertė praėjusį savaitgalį siautusios audros, trečiadienį paskelbė šalies miškininkai.
Audros padariniai
Lenkijoje audros išvertė rekordiškai daug medžių / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Audra Lenkija

„Susiduriame su neabejotinai didžiausia nelaime per Lenkijos – ir galbūt net Europos – miškininkystės istoriją“, – žurnalistams sakė Lenkijos valstybinių miškų generalinis direktorius Konradas Tomaszewskis.

Per audras, kurios Lenkiją užklupo šeštadienio naktį, žuvo šeši žmonės, tarp jų – dvi merginos, prispaustos nuvirtusio medžio skautų stovykloje miške.

Iš oro nufilmuotoje medžiagoje matyti, kad dideliuose miškų plotuose medžiai buvo išvartyti tarsi degtukai. Kaip sakė K.Tomaszewskis, audros išvertė maždaug 8,2 mln. kubinių metrų medienos.

Jis pridūrė, kad išvartoms išvalyti prireiks dvejų metų ir tik tada bus galima pradėti atsodinti medžius. O sunaikintoms natūralioms paukščių ir kitų gyvūnų bei augalų buveinėms atkurti prireiks dešimtmečių.

Audros taip pat padarė rimtos žalos tūkstančiams būstų: nuplėšė stogų, nutraukė elektros perdavimo linijų, daugiausia – šiauriniuose ir vakariniuose Lenkijos rajonuose.

Kritikai kaltino šalies dešiniojo sparno konservatyviąją „Įstatymo ir teisingumo“ (PiS) vyriausybę neskubant siųsti pagalbos į labiausiai nukentėjusius rajonus.

Ateinantį savaitgalį prognozuojamos naujos audros.

Kritikai kaltino šalies dešiniojo sparno konservatyviąją „Įstatymo ir teisingumo“ (PiS) vyriausybę neskubant siųsti pagalbos į labiausiai nukentėjusius rajonus.

Ši stichinė nelaimė įvyko tokiu metu, kai Lenkija yra kritikuojama už Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismo draudimo kirsti medžius Belovežo girioje ignoravimą.

Europos Teisingumo Teismas liepos 27 dieną nurodė Lenkijai sustabdyti medžių kirtimą viename paskutinių Europos reliktinių lygumų miškų, kol bus priimtas galutinis sprendimas. ES Lenkiją į Teismą patraukė argumentuodama, kad šalis naikina į UNESCO sąrašą įtrauktą girią, pasižyminčią unikalia augalija bei gyvūnija.

Lenkijos valstybinio miškų departamento „Lasy Panstwowe“ duomenimis, nuo sausio iki rugpjūčio Belovežo girioje buvo iškirsta maždaug 111 993 kub. m medienos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min