Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 07, 20:55

Lenkijoje daugėja rasistinių išpuolių: mušami musulmonai, niokojamos kebabinės

Lenkijoje daugėja rasistinių išpuolių: per pastarąsias 4 dienas surengti net 6, per kuriuos nukentėjo svetimšaliai ir jų turtas Vroclave, Legnicoje, Lubine, Ozorkove, Elke. Vroclavo prezidentas Rafalas Dutkiewiczius reikalauja šalies valdžios įsikišimo, rašo wyborcza.pl. Tačiau Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Blaszczakas tvirtina, kad jokių problemų dėl neapykantos šalyje nėra.
Vieta Elke, kur nuo Tuniso piliečio rankos žuvo jaunas vyras.
Vieta Elke, kur nuo Tuniso piliečio rankos žuvo jaunas vyras. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rasizmas Lenkija

Atakas nesunku susieti su gruodžio 31-ąją per konfliktą nužudytu 21-erių Danieliumi iš Elko. Jaunas vyras kebabinėje įžeidinėjo čia dirbančius imigrantus, paskui bandė išsinešti gėrimų nesumokėjęs. Dėl jo mirties sulaikytas čia dirbęs Tuniso pilietis. O per Lenkiją nuvilnijo raginimų pulti kitataučius banga.

Pirmiausia – socialiniuose tinkluose, todėl Naujųjų metų naktį Lubine nukentėjo kebabinė, kurios sienos, durys, langai buvo išpaišyti įžeidžiančiais užrašais anglų kalba. Šio baro savininkai indai feisbuke pareiškė, kad jie net nėra musulmonai, ir klausė, kodėl nukentėjo. Aiškėja, kad šie žmonės grasinimų sulaukė ir anksčiau, kažkas apšlapino pastato sienas.

Pirmąją Naujųjų metų dieną chuliganai siautėjo Elke, šalia kebabų kiosko, kur žuvo Danielius. Iš pradžių tik degintos žvakės, taip minint žuvusįjį, bet paskui minia įsisiautėjo – šūkavo, įžeidinėjo, mėtė akmenis, išdaužė baro langus. Įsikišo policija, sulaikyta buvo apie 30 asmenų.

Pirmadienį panašus išpuolis prie kebabų baro įvyko Vroclave. Veidą užsimaskavęs vyras pribėgo prie baro ir sunkiu daiktu išdaužė stiklą. Savininkas iškvietė policiją, bet nusikaltėlis paspruko.

„Aš žinau, kad visiems kebabai asocijuojasi su arabais, todėl vyksta tokios atakos, bet esu iš Kurdistano ir niekada nebuvau musulmonas“, – žiniasklaidai sakė baro vadovas Serdaras Darvishas.

Naktį iš pirmadienio į antradienį Ozorkove, Lodzės vaivadijoje, buvo sumuštas pakistanietis Asmatas Ullahas. Jis ėjo nusipirkti cigarečių, kai jį užkalbino keturi vyrai.

„Jie man šaukė „Osama Osama!“ Nelabai supratau, apie ką jie kalba. Paklausė, ar aš musulmonas. Kai patvirtinau, pradėjo mane mušti“, – išeidamas iš ligoninės pasakojo A.Ullahas.

Policija užpuolikus sulaikė, trims iš jų pateikti įtarimai dėl rasistinio pobūdžio nusikaltimo, vienam – dar ir dėl telefono vagystės. Tik vienas iš jų prisipažino, bet per apklausą įtikinėjo, kad viskas ne dėl rasizmo, o dėl girtumo.

„Twitter“ nuotr./Po jaunuolio mirties prie kebabinės Elko mieste Lenkijoje kilo riaušės
„Twitter“ nuotr./Po jaunuolio mirties prie kebabinės Elko mieste Lenkijoje kilo riaušės

Antradienį Legnicoje sumuštas kebabų baro darbuotojas. Alhminas Bedrry yra kilęs iš Bangladešo, tamsiaodis. Autobuso stotelėje jam nei iš šio, nei iš to trenkė nepažįstamas vyras. Po smūgio jam prireikė medikų pagalbos, užpuoliko ieško pareigūnai.

Naktį iš antradienio į trečiadienį užfiksuotas jau antrasis išpuolis šiemet Vroclave. Kažkas iškūlė langą ir įmetė butelį su benzinu į kebabinę. Kilo nedidelis gaisras, išdegė dalis grindų. Kebabinės savininkas – Vroclave jau 8 metus gyvenantis egiptietis, kuris čia turi 11 mėnesių dukrelę, sužadėtinę. Pastaroji tvirtina, kad baimė tvyrojo jau gerokai iki įvykių Elke per Naujuosius.

Naktį iš antradienio į trečiadienį užfiksuotas jau antrasis išpuolis šiemet Vroclave. Kažkas iškūlė langą ir įmetė butelį su benzinu į kebabinę.

Išpuolius Vroclave pasmerkė miesto meras R.Dutkiewiczius: „Aš nesutinku, kad šiame mieste būtų elgiamasi rasistiškai ir ksenofobiškai! Noriu, kad kiekvienas Vroclavo gyventojas čia jaustųsi saugiai, nesvarbu, iš kokio krašto jis kilęs.“

Meras tvirtina paprašęs policijos intensyviau patruliuoti ir stebėti situaciją, rasti nusikaltėlius. Taip pat – kad laukia didesnio šalies valdžios dėmesio.

Bet vidaus reikalų ministras M.Blaszczakas trečiadienį pareiškė, kad jokių problemų dėl rasizmo Lenkijoje nėra.

„Nusikaltimai dėl neapykantos yra retenybė. Šis reiškinys yra gąsdinantys už mūsų sienų. Vokietija ar Prancūzija turi reikalų su tokiomis problemomis. Šias problemas sukėlė daug metų multikultūrinės politikos, politinio korektiškumo, atvirų sienų imigrantams iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos į Vokietiją ir Prancūziją“, – pareiškė ministras.

Jo teigimu, dabartinė Lenkijos valdžia panašios politikos nevykdo, tad ir problemų nėra.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min