Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijoje leisdavosi specialios paskirties JAV lėktuvai, teigia šalies žiniasklaida

Šaltinis: BNS
0
A A

2002 metais JAV specialiosios tarnybos kreipėsi į Lenkiją su prašymu skirti jiems keliolika žvalgybos karininkų, gerai žinančių Artimųjų Rytų problemas.

Tų pačių metų pabaigoje Lenkijos Šymanų aerodrome Varmijos ir Mozūrų vaivadijoje pradėjo slapta tūpti amerikiečių lėktuvai, trečiadienį rašo dienraštis „Rzeczpospolita“, kuris drauge su televizijos tarnyba „TVP Info“ atliko žurnalistinį šių oficialiai neigiamų skrydžių tyrimą.

Pasak žurnalistų, Lenkijos ir JAV žvalgybininkų bendradarbiavimas tęsėsi nuo 2002 iki 2005 metų. Slaptai lenkų grupei priklausė 20 žmonių, kuri JAV centrinės žvalgybos valdybai (CŽV) tiekdavo informaciją iš Artimųjų Rytų.

Pasak dienraščio „Rzeczpospolita“, 2002 metais Šymanuose pradėjo leistis civiliai amerikiečių lėktuvai. Dienraščiui pavyko gauti vieno iš šių orlaivių degalų papildymo sąskaitą. Nepatvirtintomis žiniomis, į Šymanus jis atskrido iš Afganistano sostinės Kabulo, o po to vėl į jį grįžo.

Dauguma su šia slapta misija skraidžiusių amerikiečių lėktuvų turėjo vyriausybinių lėktuvų statusą, kurį, Lenkijos gynybos ministerijos prašymu, suteikdavo premjero kanceliarija.

Dienraščio žiniomis, daugumą dokumentų dėl tokio statuso suteikimo pasirašė tuometis gynybos ministras Jerzy Szmajdzinskis. Jis neva tiksliai nežinojęs, kas yra gabenama minimuose lėktuvuose.

„Rzeczpospolita“ ir „TVP Info“ žurnalistų duomenimis, 2003 metais liudininkai teigia matę kaip iš nutūpusių amerikiečių lėktuvų buvo išvedami žmonės. Jie buvo užrištomis akimis ir surakinti antrankiais.

Lenkijos vyriausybė iki šiol neigia, jog į šalies teritoriją neva buvo atvežami amerikiečių kaliniai, įtariami sąsajomis su tarptautiniu terorizmu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min