Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijoje suimti asmenys, įtariami sąsaja su norvego Anderso Breiviko surengtomis žudynėmis

Andersas Behringas Breivikas šarvuotu automobiliu vežamas į teismo posėdį
„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas šarvuotu automobiliu vežamas į teismo posėdį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vidaus saugumo agentūra Lenkijoje sulaikė keliolika asmenų, kurie gali būti susiję su žudynėmis Norvegijoje. Po Anderso Breiviko surengtų žudynių pavyko sulaikyti asmenis, įtariamus prekiavus, laikius ir gaminus sprogstamąsias medžiagas, pranešama RMF24 tinklalapyje, kuris remiasi Poznanės prokuratūra.

Nustatyta, kad vienos lenkų firmos, kuri internete prekiavo cheminėmis medžiagomis, savininkai pardavinėjo chemines medžiagas, kurios sumaišytos su sprogstamosiomis arba pirotechninėmis medžiagomis galėjo būti panaudotos kaip sprogmenys. Vienu iš parduotuvės klientų buvo A.Breivikas, kuris liepos mėnesį Norvegijoje nužudė 76 žmones.

Lenkijos teisėsaugos pareigūnai tiria, ar pardavėjo paslaugomis nesinaudojo kiti asmenys. Kaip sakė Poznanės prokuratūros atstovė spaudai Magdalena Mazur-Prus, sulaikyta keliolika asmenų ir tikrinami tik tie asmenys, kurie dažniau arba dideliais kiekiais pirkdavo įvairaus pobūdžio chemines medžiagas.

Apie lenkišką pėdsaką po A.Breiviko teroro išpuolių pranešė Norvegijos policija.

A.Breivikas savo dienoraštyje prieš ataką parašė, kad 2010-ųjų gruodį internetu lenkų cheminių medžiagų parduotuvėje „Keten“ nusipirko 0,3 kilogramo natrio salietros už 10 eurų. Natrio salietra Norvegijoje naudojama elnienos konservavimui. Už pirkinį norvegas atsiskaitė kreditine kortele.

Vroclavo firma „Keten“ turi tinklalapį norvegų kalba.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min