Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Lenkijos ambasadorius atšaukiamas iš Prahos po komentarų apie ginčą dėl kasyklos

Lenkijos naujasis ambasadorius Prahoje atšaukiamas dėl kritikos savo šaliai, kai pakomentavo ginčą su Čekija dėl vienos anglių kasyklos, ketvirtadienį pranešė Varšuvos vyriausybė.
Lenkijos vėliava
Lenkijos vėliava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Premjeras Mateuszas Morawieckis nusprendė pradėti Lenkijos ambasadoriaus Čekijoje atšaukimo procedūrą. Itin neatsakingi pareiškimai apie Turuvo kasyklą – nepriimtini“, – per „Twitter“ parašė Lenkijos vyriausybės atstovas Piotras Mulleris.

Duodamas interviu vokiečių visuomeniniam transliuotojui „Deutsche Welle“ lenkų ambasadorius Miroslawas Jasinskis sakė tikįs, kad bus rastas ginčo dėl Turuvo „draugiškas“ sprendinys.

Tačiau kalbėdamas apie ginčo ištakas diplomatas teigė, kad jis kyla iš „empatijos, supratimo ir noro plėtoti dialogą stygiaus, ir visa tai – iš Lenkijos pusės“.

Pernai rugsėjį Europos Sąjungos Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) įpareigojo Lenkiją kiekvieną dieną mokėti po 500 tūkst. eurų baudą, nes Varšuva neįvykdė įpareigojimo uždaryti didžiulę anglių kasyklą, kurios veikla pykdė kaimyninę Čekiją.

Tų pačių metų gegužę teismas įpareigojo Varšuvą sustabdyti lignito – prastos kokybės rusvųjų anglių – kasybą atviroje Turuvo kasykloje, išnagrinėjęs Prahos skundą, kad šis objektas kelia pavojų aplinkai ir pažeidžia ES teisę.

Lenkija tiek vieną, tiek kitą nurodymą vykdyti atsisakė ir tvirtino, kad priešingu atveju iškiltų pavojus šalies energetiniam saugumui, nes Turuvo kasyklos anglimis kūrenama elektrinė pagamina apie 7 proc. šalyje suvartojamos elektros energijos.

Dėl kasyklos ir planų ją išplėsti skundėsi tiek Čekija, tiek Vokietija. Anot jų, šis objektas taip pat kelia didelį triukšmą ir skleidžia daug dulkių.

Tačiau didžiausia Lenkijos energetikos grupė PGE, kuriai priklauso tiek kasykla, tiek elektrinė, planuojama tęsti anglių gavybą Turuve iki 2044 metų.

Lenkijoje anglimis kūrenamos jėgainės patenkina iki 80 proc. šalies energijos poreikių, bet Varšuva žadėjo vystyti žaliosios energetikos pajėgumus ir iki 2049 metų uždaryti savo paskutinę anglių kasyklą, vykdydama Europos Sąjungos nustatytus reikalavimus dėl išmetalų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius