Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas: JAV skubiai grįžta į Europą, nes ši nėra saugi

Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrų susitikimas
A.Zakrzewski/DPI MON nuotr. / Lenkijos krašto apsaugos ministras Tomaszas Siemoniakas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Amerika suprato, kad Europa nėra saugi, todėl privalo skubiai grįžti čia“, – TVN laidoje „Vienas prieš vieną“ sakė iš Vašingtono grįžęs Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas. Ministras pripažino, kad artimiausiu metu Lenkijoje įvyks bendros su JAV kariais pratybos.

„Pratybos su amerikiečiais Lenkijoje vyks“, – patvirtino krašto apsaugos ministras T.Siemoniakas, tačiau nepanoro atskleisti, kiek karių jose dalyvaus ir kur mokymai bus surengti.

Ministras pasakojo, kad kartu su JAV karinėmis pajėgomis yra parengtas visas planas, kuris įrodys amerikiečių buvimą Lenkijos ir visos Rytų Europos teritorijoje. Tačiau JAV kariai Lenkijoje bus tik laikinai, kol vyks pratybos, o ne nuolat dislokuoti.

„Svarstėme variantus, kas gali įvykti artimiausiu metu. Nenorime, kad amerikiečių kariai atskristų į Lenkiją ir čia tiesiog būtų, norime, kad jie dalyvautų mokymuose su mūsų kariais. Bendrų pratybų bus daugiau, nei norėjome, ir tai yra labai gerai“, – aiškino ministras.

Svarstėme variantus, kas gali įvykti artimiausiu metu. Nenorime, kad amerikiečių kariai atskristų į Lenkiją ir čia tiesiog būtų, norime, kad jie dalyvautų mokymuose su mūsų kariais, – aiškino T.Siemoniakas.

Lenkijos ministro vizito Vašingtone metu sutarta, kad amerikiečių naikintuvai, kurie šiuo metu dalyvauja Lenkijoje vykstančiuose mokymuose, gali likti čia iki metų pabaigos. 

T.Siemoniakas taip pat nei paneigė, nei patvirtino televizijos „Fox News“ pranešimus, kad galvojama Lenkijoje dislokuoti apie 130 JAV karių.

Lenkijos ministras taip pat sakė pastebėjęs, kad JAV vėl bando atsigręžti į Europą.

„Amerika suprato, kad Europa nėra saugi, todėl JAV turi aktyviai grįžti. Dėl to ir Joe Bidenas vyksta vizitų į Europą, amerikiečiai organizuoja daug renginių, tarp jų – ir karinių. Amerika skubiai grįžta į Europą“, – pareiškė T.Siemoniakas.

Anot Lenkijos krašto apsaugos ministro, situacija Ukrainoje miglota: „Matosi, kad tęsiasi informacinis karas, kas kam įrodys, jog nesilaiko Ženevos susitarimų. Situacija gali sprogti. Manau, kad JAV viceprezidento J.Bideno vizito tikslas yra paremti Ukrainą.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min