Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 19:56 , Atnaujinta: 2011 lapkričio 11d. 21:07

Lenkijos nepriklausomybės atgavimo šventė Varšuvoje virto riaušėmis

Lenkijos policija prieš demonstrantus panaudojo vandens patrankas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos policija prieš demonstrantus panaudojo vandens patrankas.
Varšuvoje, minint Lenkijos nepriklausomybės atgavimo 93-iąsias metines, apie 100 jaunų žmonių užsibarikadavo kavinėje vienoje gražiausių miesto gatvių Nowy Swiat.

Daugiausia ten buvo anarchistų, nurodo TVN24. Anot Lenkijos naujienų agentūros PAP, tarp jų buvo nemažas būrys iš Vokietijos.

Nors padėtį valdo policija, tvarkos drumstėjai sulaikyti, tačiau policijai teko panaudoti vandens patrankas. Yra sužeistų ir demonstrantų, ir policininkų.

Apie du tūkstančiai lenkų nacionalistų iš miesto centre esančios Konstitucijos aikštės 15 val. vietos laiku pradėjo „Nepriklausomybės žygį“ iki tarpukario lenkų nacionalistų lyderio Romano Dmowskio paminklo, sakė Varšuvos policijos komendantūros atstovas spaudai Maciejus Karczynskis.

Tuo pat metu prieš nacionalistus manifestaciją rengė antifašistinis jaunimas.

Kaip pranešama „Wirtualna Polska“ tinklalapyje, kaukėti jaunuoliai akmenimis apmėtė raitąją policiją. Du pareigūnai sužeisti. Policijai teko panaudoti ašarines dujas. Į Varšuvos centrą buvo sutrauktos didelės policijos pajėgos. Miesto centre kurį laiką buvo paralyžiuotas transporto eismas.

Gazeta.pl praneša, kad pavakare neramumui Varšuvos centre buvo numalšinti. Policija sulaikė apie 150 neramumų kėlėjų, kiti išsiskirstė. Analizuojami vaizdo įrašai ir mėginama nustatyti daugiau riaušininkų tapatybių.

Papildyta 21.07 val.: Nacionalistų penktadienį apie 18 val. surengto „Nepriklausomybės žygio“ dalyviai, kurių apie 10 tūkst. atėjo prie tarpukario lenkų nacionalistų lyderio R.Dmowskio paminklo, vakare pradėjo skirstytis.

VIDEO: 11 11 11 Warszawa

Per susirėmimus su policija, kuri panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas, nukentėjo apie 25 žmonės. Tarp jų devyni policininkai, iš kurių trys sužeisti sunkiai.

Padegta arba apgadinta keliolika policijos transporto priemonių. Buvo deginami ir privatūs automobiliai, daužomos parduotuvių vitrinos.

VIDEO: Warszawa! Wolna! Od faszystów!

Manoma, kad riaušes sukėlė stadionų chuliganai, kuriems užkliuvo ir žurnalistų automobiliai. Padegtos kai kurių televizijos ir radijo stočių transliavimo mašinos.

Sulaikyta apie 150 žygio dalyvių, tačiau jų skaičius turėtų būti didesnis, nes policija filmavo aktyviausius riaušių dalyvius.

Eismas uždarytas centrine Maršalkovskos gatve ir jos prieigose. Nekursuoja visuomeninis transportas – autobusai ir tramvajai.

VIDEO: Święto Niepodległości 2011 - Zadyma [Warszawa]

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:46
00:54
49:36

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min