TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos nepriklausomybės dieną į Rusijos ambasadą Varšuvoje lėkė akmenys

Lenkijos nacionalistų eitynės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos nacionalistų eitynės
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Lenkijos riaušių policija Varšuvoje guminėmis kulkomis apšaudė eitynes surengusius nacionalistus, kurie buvo apsiautę Rusijos ambasadą ir užpuolė kairiųjų pažiūrų jaunuolių koloniją.

Lenkijos nepriklausomybės dienos proga rengiamos eitynės Varšuvos centre jau trečius metus iš eilės virto dešiniųjų radikalų ir policijos kautynėmis.

Keli tūkstančiai kaukėtų ir futbolo klubų atributika pasipuošusių jaunuolių pirmadienį susirinko į eiseną, kurios surengimui nebuvo duotas Varšuvos savivaldybės leidimas.

Pirmuoju nacionalistų taikiniu tapo kairiųjų pažiūrų jaunuolių kolonija, įsikūrusi senoje poliklinikoje. Dešinieji radikalai įsiveržė į pastatą ir ėmė mušti jo gyventojus. Kai policininkai pamėgino sutramdyti siautėjančius nacionalistus, šie pradėjo į pareigūnus mėtyti degančias petardas ir akmenis. Policininkai į riaušininkus ėmė šaudyti guminėmis kulkomis, panaudojo ašarines dujas.

Atsitraukdami chuliganai padegė kelis netoliese stovėjusius automobilius.

Kaip pranešė naujienų agentūra „Reuters“, vėliau dalis eitynių dalyvių patraukė prie Rusijos ambasados. Policininkai gyva grandine atitvėrė ambasados pastatą nuo riaušininkų, tačiau į jo pusę vis tiek skriejo nacionalistų mėtomi akmenys. Atsitraukdami riaušininkai padegė ambasadą juosusį aptvarą. Policija prie ambasados atgabeno vandens patranką, tačiau jos panaudoti neprireikė.

Vėliau eitynių dalyviai dar padegė vienoje miesto aikštėje stovėjusią vaivorykštės spalvų arką iš dirbtinių gėlių, simbolizavusią toleranciją ir įvairovę.

VIDEO: Eitynės Varšuvoje virto riaušėmis

„Gazeta Wyborcza“ praneša, kad per neramumus Varšuvoje buvo sužeisti septyni policininkai. Pareigūnai sulaikė daugiau nei dvidešimt chuliganą.

Kaip skelbia rp.pl, 21 val. buvo suskaičiuota 18 sužeistųjų, jiems sutaikta medikų pagalba. Penki žmonės sužeisti lengvai, kiti išgabenti į ligoninę.

Nacionalistų eitynės pirmadienį surengtos ir Krokuvoje. Čia taip pat skambėjo prieš Rusiją nukreipti šūkiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min