TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos metinių paminėjimas Smolenske pažymėtas skandalu

Annos Komorowskos vadovaujama lenkų delegacija pagerbė Smolensko katastrofos aukas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Annos Komorowskos vadovaujama lenkų delegacija pagerbė Smolensko katastrofos aukas.
Šaltinis: BNS
0
A A

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo, kuriam pernai balandžio 10 dieną sudužus Rusijoje žuvo 96 žmonės, katastrofos vietoje šeštadienį įvyko gedulinga ceremonija. Deja, neišsiversta be skandalo, papiktinusio lenkus.

Šeštadienį į Smolenską iš Maskvos autobusais atvažiavo Lenkijos delegacija, vadovaujama naujojo prezidento Bronislawo Komorowskio žmonos Annos. Kartu su ja atvyko 103 prezidento lėktuvo katastrofos aukų artimieji, dvasininkai ir Lenkijos ginkluotųjų pajėgų atstovai.

Dėl politinių nesutarimų į Rusiją atvyko tik dalis žuvusiųjų artimųjų. Pasak naujienų agentūros DPA, oficialiuose paminėjimo renginiuose atsisakė dalyvauti tie aukų artimieji, kurie palaiko opozicijos lyderį Jaroslawą Kaczynskį, žuvusio prezidento brolį dvynį.

Lėktuvo sudužimo vietoje buvo aukojamos ekumeninės mišios, buvo perskaityti visų žuvusiųjų vardai. Vėliau A.Komorowska, Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo atstovas Georgijus Poltavčenka ir Smolensko srities gubernatorius Sergejus Antufjevas padėjo vainikus prie memorialinio akmens, prieš metus pastatyto katastrofos vietoje.

Lenkijos delegacijos nariai, be žiniasklaidos atstovų, galėjo prieiti arčiau prie lėktuvo nuolaužų, pažymima tinkalalapyje newsru.com.

Į Smolenską iš Lenkijos šeštadienį atvykusi Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos aukų artimųjų delegacija buvo nemaloniai nustebinta.Lenkijos delegacija po pietų aplankė netoli Smolensko esantį Katynės žudynių memorialą, kur padėjo vainikus ir aukojo mišias, pagerbdama apie 20 tūkst. lenkų karininkų, kurie prieš 71 metus buvo sušaudyti Sovietų Sąjungos NKVD.

Lenkijos delegacijai lankantis Smolenske neapsieita be skandalo

Į Smolenską iš Lenkijos šeštadienį atvykusi Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos aukų artimųjų delegacija buvo nemaloniai nustebinta, nes lėktuvo katastrofos vietą žyminčiame akmenyje pamatė pakeistą lentelę su atminimo įrašu, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Pirmojoje, kurią padovanojo Katynės žudynių šeimų draugijos pirmininkas tuojau po katastrofos, buvo parašyta: „Atminti 96 lenkams, kurie 2010 m. balandžio 10 d. žuvo lėktuvo katastrofoje prie Smolensko su prezidentu Lechu Kaczynskiu priešakyje, vykdami į sovietų nusikaltimo 70-ųjų metinių iškilmingą minėjimą Katynės miške, kur 1940 metais buvo žudomi karo belaisviai, Lenkijos kariuomenės karininkai.“

Naktį, prieš atvykstant delegacijai iš Lenkijos, lentelė buvo pakeista. Joje atsirado naujas užrašas, sutrumpintas, pašalinus jo dalį, kurioje minimos Katynės žudynės.

„Atminti 96 lenkams, 2010 m. balandžio 10 d. žuvusiems lėktuvo katastrofoje prie Smolensko su prezidentu Lechu Kaczynskiu priešakyje“, – skelbia užrašas ant tragedijos vietą žyminčio akmens lenkų ir rusų kalbomis.

Lenkijos URM paprašius paaiškinti, buvo gautas atsakymas, kad „pirmasis užrašas buvo spontaniškas, be jokių konsultacijų su Rusijos atstovais, be to, tokioje svarbioje vietoje užrašas turi būti dviem kalbomis“, sakė ministerijos atstovas spaudai Marcinas Bosackis.

Lenkijos URM pareiškė, kad stengsis, jog pirmoji lentelė būtų perduota Lenkijos ambasadai Maskvoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min