Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos prezidento žūtis skaudžiai sukrėtė jo brolį dvynį

Jaroslawas Kaczynskis suklupęs prie savo brolio karsto
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jaroslawas Kaczynskis suklupęs prie savo brolio karsto.
Šaltinis: BNS
0
A A

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio žūtis per lėktuvo katastrofą ypač sukrėtė jo identišką dvynį Jaroslawą, nes brolius siejo glaudūs asmeniniai ir politiniai ryšiai, sako ekspertai.

Jaroslawas Kaczynskis viešumoje dažniausiai stengėsi atrodyti stoiškas, kai praeitą šeštadienį Lechas ir 95 kiti žmonės žuvo prezidento lėktuvui nukritus Rusijoje. Tačiau jam veikiausiai buvo nelengva atlaikyti Kaczynskių šeimą ir visą Lenkiją užgriuvusį skausmą.

„Vieno dvynio mirtis kitam yra milžiniška trauma. Emocinis sukrėtimas būna daug didesnis negu tarp paprastų brolių ir seserų, – sakė Witoldas Malinowskis, dvynių ekspertas iš Lenkijos Pamario medicinos akademijos. – Atrodo, tarsi jam būtų amputuota kuri nors galūnė.“

„Identiškų dvynių atveju, kai būna embriono stadijos, jie yra vienas organizmas, tik vėliau pasidalijantis į dvi atskiras žmogiškas būtybes“, – pridūrė jis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lechas (kairėje) ir Jaroslawas Kaczynskiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lechas (kairėje) ir Jaroslawas Kaczynskiai

J.Kaczynskio veide neatsispindėjo jokie jausmai, kai jis atpažino savo brolio kūną katastrofos vietoje.

Jis priklaupė ant vieno kelio ir nulenkė galvą, kai prezidento karstas buvo parskraidintas į Varšuvą, tačiau nepravirko.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, pranešęs Jaroslawui apie jo brolio žūtį, sakė, kad jam padarė įspūdį buvusio premjero savitvarda.

„Normalu, kad jis atrodo toks nepalaužiamas. Šiame duete jis visada buvo dominuojantis, stipriausias brolis. Taigi atėjus šiam gedulo metui, jis privalo būti dar stipresnis, kad stiprybės pakaktų už juos abu“, – aiškino profesorius W.Malinowskis.

J.Kaczynskiui, kuris 2006–2007 metais vadovavo Lenkijos Vyriausybei sudarydamas tandemą su prezidentu Lechu, šią traumą išgyventi dar sunkiau, nes jų 84 metų motina Jadwiga Kaczynska šiuo metu sunkiai serga ir jau ilgiau nei mėnesį gydoma ligoninėje.

Tačiau tam tikra prasme būtent motina išgelbėjo gyvybę Jaroslawui. Kelias pastarąsias savaites dvyniai pakaitomis budėjo prie motinos lovos, o Jaroslawas nusprendė likti pas ją Varšuvoje, užuot išskridęs su broliu į Smolenską.

Prie vakarinio Rusijos miesto šeštadienį turėjo vykti Katynės žudynių 70-ųjų metinių ceremonija, per kurią planuota pagerbti apie 22 tūkst. Lenkijos karininkų, sušaudytų Sovietų Sąjungoje, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui.

„Juos siejo unikalus emocinis ryšys“, – Lenkijos demokratinio judėjimo „Solidarumas“ vienas iš kūrėjų ir buvęs šalies prezidentas Lechas Walęsa sakė naujienų agentūrai AFP.

„Jarekas (Jaroslawas) buvo tos poros smegenys, o Lechas darė viską, ką nuspręsdavo brolis“, – pridūrė jis.

Broliai Kaczynskiai per L.Walęsos kadenciją praeitame dešimtmetyje dirbo prezidento kanceliarijoje, tačiau vėliau jų politiniai keliai išsiskyrė.

Jarekas buvo tos poros smegenys, o Lechas darė viską, ką nuspręsdavo jo brolis, – sakė Lechas Walęsa.„Užduotis įvykdyta, tamsta!“ – Lechas Kaczynskis juokais raportavo broliui, laimėjęs prezidento rinkimus 2005 metais.

„Per derybas dažniausiai kalbėdavo Jarekas, o Lechas tylėdavo“, – prisiminė L.Walęsa.

Lechas ir Jaroslawas, kurių amžiaus skirtumas – vos 45 minutės, būdami 12 metų abu sukūrė pagrindinius vaidmenis juostoje „Apie du tokius, kurie pavogė mėnulį“ („O dwoch takich, co ukradli księzyc“) apie dviejų nenaudėlių brolių nuotykius.

Jiedu kartu studijavo teisę Varšuvos universitete, o vėliau abu dalyvavo antikomunistiniame „Solidarumo“ judėjime.

Jeigu vienas užsiželdydavo ūsus, kitas pasekdavo brolio pavyzdžiu, tačiau Lechas susituokė, tapo tėvu ir seneliu, o Jaroslawas šeimos nesukūrė.

Pasak ekspertų, Jaroslawas ilgainiui susitaikys su šia netektimi. „Joks iššūkis nėra neįveikiamas. Pavyzdžiui, jis gali tęsti savo brolio darbą – vienaip arba kitaip“, – sakė Samuelis Lepastier, psichiatrijos ir psichoanalizės specialistas iš Paryžiaus psichoanalizės instituto.

L.Kaczynskis ketino siekti būti perrinktas antrai kadencijai rudenį turėjusiuose vykti rinkimuose. Prezidentui žuvus, iki birželio pabaigos turės būti surengti pirmalaikiai rinkimai, tačiau Jaroslawas turės apsispręsti, ar bus konservatorių kandidatas užimti brolio vietą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min