Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos prokuratūra perdavinėjo duomenis Minskui ir apie kitus Baltarusijos opozicijos veikėjus

Alesius Beliackis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Alesius Beliackis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijos prokuratūra yra perdavusi Minskui informacijos ne vien apie Alesį Beliackį, bet ir apie kitus Baltarusijos opozicijos veikėjus, pranešė iš Lenkijoje baltarusių kalba transliuojanti palydovinė televizija „Belsat“.

„Belsat“ tinklalapyje paskelbtame pranešime cituojamas žmogaus teisių gynimo centro „Teisė ir įstatymas“ vadovas Andrejus Žukavecas, kuris teigė, jog Balstogės apygardos teismas pernai perdavė jo duomenis Baltarusijai.

Antradienį vykusiame susitikime su A.Beliackio žmona Lenkijos teisingumo ministras Krzysztofas Kwiatkowskis neigė, jog Lenkija perdavinėjo Minskui duomenis apie Baltarusijos opozicijos atstovus, o atvejis su A.Beliackiu buvo vienintelis.

Kitaip mano A.Žukavecas, kuris tikina, jog Balstogės teismas Baltarusijai perdavė ne vien jo asmeninius duomenis, bet ir nurodė jo gyvenamąją vietą Lenkijoje.

Baltarusijos teisėsauga išsiuntė Lenkijai šio aktyvisto arešto orderį, kuriame nurodoma, kad A.Žukavecas įtariamas finansiniais nusikaltimais ir neteisėtai pasiskolinęs iš dviejų šalies bankų apie 700 mln. JAV dolerių.

Pats kaltinamasis teigia, jog jis tik rėmė Baltarusijos opozicijos organizacijas, tarp jų Jaunimo frontą.

A.Žukavecas buvo suimtas Baltstogėje 2001 metais, tačiau teismas atsisakė išduoti jį Baltarusijai, suabejojęs, ar Minskas užtikrins skaidrų ir sąžininga šio asmens bylos nagrinėjimą.

Pasak A.Žukaveco, artimiausiu metu į Baltarusiją išvyks Balstogės teismo teisėjas, kuris vietoje apklaus liudininkus, susijusius su šia byla.

Jeigu Balstogės teismas įrodys A.Žukaveco kaltę, tai gali tapti pagrindu jį perduoti Minskui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min