Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius: Georgijaus juostelę į atlapą įsisegęs Valdemaras Tomaševskis peržengė ribą

Bogdanas Borusewiczius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bogdanas Borusewiczius
Šaltinis: zw.lt
0
A A

„Lenkų tautinės mažumos reikšmė didžiausia yra Lietuvoje, kur lenkai aktyviai dalyvauja valstybės valdyme. Bet tai nereiškia, kad remsime viską, ką daro Lietuvos lenkų politinė partija“, – susitikime su užsienio lenkų žurnalistais sakė Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius.

Trečiadienį B.Borusewiczius susitiko su Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Vengrijos ir Kirgizijos lenkų žurnalistais, kurie dalyvauja mokymuose „Pagalba lenkams Rytuose“. Jo teigimu, tuose kraštuose, kur gyvena lenkai, jų tautinės mažumos įtaka yra įvairi.

„Lietuvos lenkų rinkimų akcija šiuo metu yra Lietuvos valdančiosios daugumos dalis. Dialogas su Lietuva dėl vietos lenkų trunka jau ilgus metus“, – kalbėjo Senato pirmininkas.

Šis susitikimas, anot B.Borusewicziaus, tebuvo draugiškas gestas, neturintis jokios įtakos lenkiškų žiniasklaidos priemonių už Lenkijos ribų situacijai. Pastarųjų finansavimu rūpinasi Lenkijos užsienio reikalų ministerija, o Senatas tegali paremti moraliai, užtarti net ir aukščiausio lygio susitikimų metu, tvirtina Senato pirmininkas.

Ta Georgijaus juostelė, kurią segėjo Valdemaras Tomaševskis man labai nepatinka. Pasakiau tai per debatus Senate užsienio lenkų tema. Suprantu rinkimų žaidimus, bet tokiu būdu peržengta tam tikra riba. Neremsime visko, kreipiame dėmesį į tai, ar lenkų politinės partijos Lietuvoje veiksmai mums priimtini, ar ne. Tai nebuvo priimtina. Tai prieštarauja mūsų užsienio politikai, – sakė B.Borusewiczius.

Susitikimo metu aukštas Lenkijos politikas itin daug dėmesio skyrė Lietuvos lenkų situacijai.

„Žiūrime, analizuojame, kas vyksta Lietuvoje. Sakome Lietuvai, kas mums nepatinka, bet spaudimo būdų nėra daug. Bandėme  įvairius. Be to, Lietuva stipriai spaudžiama laikytis europinių standartų“, – sakė B.Borusewiczius.

Pro Senato pirmininko akis nepraslydo ir V.Tomaševskio akibrokštas šių metų gegužės 9 dieną Vilniaus Antakalnio kapinėse minint Pergalės dieną.

„Tačiau tai nereiškia, kad man patinka viskas, ką daro lenkų tautinė mažuma. Ta Georgijaus juostelė, kurią segėjo Valdemaras Tomaševskis, man labai nepatinka. Pasakiau tai per debatus Senate užsienio lenkų tema. Suprantu rinkimų žaidimus, bet tokiu būdu peržengta tam tikra riba.

Neremsime visko, kreipiame dėmesį į tai, ar lenkų politinės partijos Lietuvoje veiksmai mums priimtini, ar ne. Tai nebuvo priimtina. Tai prieštarauja mūsų užsienio politikai“, – kritikos V.Tomaševskiui, kuris minint Gegužės 9-ąją pasirodė viešumoje su Lenkijos vėliavėle ir Georgijaus juostele, dabar besisiejančia su Rusijos agresija Ukrainoje, atlape, negailėjo B.Borusewiczius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdemaras Tomaševskis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdemaras Tomaševskis

Taip pat Senato pirmininkas pakartojo savo teoriją, kad dėl dabartinių Lietuvos ir Lenkijos santykių kaltas yra Vytautas Landsbergis: „Problemos su Lietuva kilo dėl to, kad V.Landsbergis, atkurdamas Lietuvos valstybę, pradėjo antilenkišką politiką. Sakau tai atvirai, nors kai kurie asmenys apie tai linkę nutylėti. Prieš karą tokia ideologija buvo suprantama, nes buvo konfliktas dėl Vilniaus, bet šiuo metu ji neturi jokios prasmės. Tai yra V.Landsbergio atsakomybė.“

Problemos su Lietuva kilo dėl to, kad V.Landsbergis, atkurdamas Lietuvos valstybę, pradėjo antilenkišką politiką, – teigė Senato pirmininkas.

B.Borusewiczius ironiškai pakomentavo neseniai paskelbtos apklausos, pagal kurią kas ketvirtas lietuvis mano, jog Lenkija yra priešiška valstybė, rezultatus. Anot jo, dėl to nereikėtų jaudintis.

„Pagal dabartinės prezidentės teoriją atrodo, kad Lietuva labiausiai sieks ryšių su Skandinavija. Tad kilus kokiam nors pavojui tegu švedai gina Lietuvą, mes tikrai nesikišime. Pamatysime, ar apgins. Atstumas tarp Karaliaučiaus srities ir Baltarusijos siekia vos 80 km – tai matosi žemėlapyje. Bet kuris protingas politikas, pasižiūrėjęs į tai, turėtų pasidaryti išvadas“, – pastebėjo B.Borusewiczius.

Taip pat Senato pirmininkas įspėjo, kad lietuviai turėtų susimąstyti dėl tokių stereotipų ir nesprendžiamų problemų, kurios kelia nepasitenkinimą Lenkijoje.

Demokratinėse šalyse priimant tam tikrus sprendimus būtina visuomenės parama, o jeigu Lenkijos visuomenė bus nepatenkinta, gali kilti rimtų problemų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min