Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Lenkijos šiluminėje elektrinėje įvyko sprogimas, sužaloti 4 žmonės

Lenkijos pietuose esančioje Turovo šiluminėje elektrinėje antradienio vakarą užsiliepsnojus anglies dulkėms kilo sprogimas. Kaip praneša Tvn24.pl, jo metu nesunkiai sužaloti keturi žmonės. Po sprogimo kilęs gaisras buvo užgesintas tik trečiadienio rytą.
Turovo šiluminė elektrinė
Turovo šiluminė elektrinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Sprogimas Lenkija

Sprogimas pirmajame energobloke, kuris dėl remonto buvo uždarytas, įvyko antradienio vakarą, 21.56 val. vietos laiku. Kilęs gaisras persimetė ir į antrąjį bloką. Gaisro priežastis – anglies dulkių sprogimas.

Ugniagesiai su ugnimi kovojo iki ryto, apie 7 val. gaisras buvo nuslopintas, tačiau po valandos virš elektrinės vėl ėmė kilti dūmai. Gaisro metu nesunkiai nukentėjo keturi žmonės.

Elektrinės direktorius Romanas Walkowiakas Tvn24.pl sakė, kad nedirba 1, 2, 3 ir 4 energoblokai.

Ligoninės, į kurią pateko nukentėjusieji, atstovų teigimu, sužeidimai yra paviršiniai ir grėsmės gyvybei nekelia. Tai esą tik nudegimai ir lengvi sužalojimai.

Sprogimo ir dėl jo kilusio gaisro nuostoliai kol kas nežinomi, tačiau tvirtinama, kad elektros energijos stygiaus dėl įvykio nepajus niekas, kadangi nors ir buvo išjungti keturi blokai, kiti pagamina pakankamai energijos.

Turovo šiluminėje elektrinėje yra aštuoni energoblokai, pagrindinis joje naudojamas kuras – rusvoji anglis, o 5 ir 6 energobloke galima naudoti ir biokurą. 2010 metais ši elektrinė pagamino apie 7 proc. visos šalies elektros energijos. Elektrinė pastatyta 1962 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius