Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos spauda: sulaikytas su išpuoliais Norvegijoje susijęs lenkas

Sulaikytam Lenkijos piliečiui priklauso internetinė įmonė „Keten Chemicals“
Sulaikytam Lenkijos piliečiui priklauso internetinė įmonė „Keten Chemicals“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijos žiniasklaida praneša, kad šalies Policijos ir Vidaus saugumo agentūra sulaikė ir apklausė Lenkijos pilietį, įtariamą susijus su praėjusį penktadienį įvykusiomis žudynėmis Norvegijoje.

Teigiama, kad sulaikytasis yra verslininkas iš Vroclavo, kuriam priklauso internetine chemikalų prekyba užsiimanti įmonė „Keten chemicals“, praneša lenkų radijas RMF FM. Manoma, kad Oslo centre sprogusios bombos detonatorius buvo pagamintas iš medžiagų, registruotų ir atvežtų Lenkijos tiekėjų. Apie tai pagrindinis įtariamasis, norvegas Andersas Behringas Breivikas užsiminė savo „ manifeste“.

„Ką tik atlikau savo pirmąjį užsakymą internetu, įsigydamas vieną iš reikalingų chemikalų (...) iš lenkų tiekėjo. Turiu užsisakyti 4–5 skirtingus ingredientus internetu, kol baigsiu“, – „manifeste“ rašo A.Behringas Breivikas, nurodydamas 2010 m. spalio–lapkričio mėn. datą.

Dokumente A.Behringas Breivikas teigia iš bendrovės „Keten Chemicals“ nusipirkęs nitrito, už kurį sumokėjęs 10 eurų VISA kortele.

Tiesa, kol kas informacija apie teisėsaugos pareigūnų apklaustą Lenkijos pilietį yra prieštaringa. Antai Norvegijos dienraštis „Aftenposten“ skelbia, kad Lenkijos pareigūnai neigia apklausę ar sulaikę ką nors Lenkijoje.

Savo ruožtu lenkų spauda rašo, kad daugiau informacijos apie antrą įtariamąjį nepateikiama baiminantis, kad tai gali pakenkti tyrimui.

Radijo RMF FM teigimu, suimtasis buvo žinomas policijai. Jis esą turėjo verslo kontaktų su Skandinavijos šalimis: Danija, Švedija ir Norvegija. „Nenoriu atskleisti informacijos, kurią mes surinkome, nes ji gali pakenkti tyrimui, kurį atlieka Norvegijos policija“, – sakė policijos atstovas Mariuszas Sokolowskis.

Pranešama, kad Norvegijos policijos pareigūnai į kolegas Lenkijoje kreipėsi dar praėjusį penktadienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min