Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 16:12

Pabūgę homoseksualių porų, Lenkijos valdantieji užblokavo partnerystės įstatymą

Lesbiečių pora
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lesbiečių pora

Lenkijos Seimas nesiryžo įteisinti civilinės partnerystės. Projektams, kurie būtų atvėrę kelią ir oficialiems homoseksualų santykiams, pasipriešino valdančioji centro dešinės „Piliečių platforma“ bei konservatyvių pažiūrų politikai.

Balsavimas išprovokavo tiek projektų rėmėjų, tiek pasisakančiųjų prieš LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) teises demonstracijas prie parlamento rūmų.

Iš viso buvo pateikti du įstatymo projektai – liberalaus Palikoto judėjimo ir Demokratinės kairiosios sąjungos, pranešė thenews.pl.

Pirmasis paremtas prancūzišku modeliu PACS (Pacte Civil de Solidarite). Jis numato, kad tiek heteroseksualūs, tiek homoseksualūs partneriai, įtvirtinę partnerystę, „turi lygias teises ir atsakomybes vienas kitam, teikia abipusę paramą ir pagalbą”.

Antrasis partneriams suteiktų galimybę savo teises, pareigas vienas kitam ir turtinius santykius apibrėžti partnerystės sutartyje.

Pirmiausiai politikai turėjo nuspręsti, ar įtraukti juos į Seime svarstytinų įstatymų sąrašą. Už pirmą projektą balsavo 88 parlamento nariai, prieš – 323, susilaikė -14 parlamentarai. Antrąjį palaikė 81, „prieš“ balsavo 324 parlamentarai, 21 susilaikė.

Balsavusieji už projektus originaliai išreiškė savo paramą – iškėlė ne tik lapus su raštu išreikštu pritarimu, bet ir vaivorykštės spalvų vėliavėles.

Vyriausybės lygybės tarnybos užsakymu atlikta apklausa parodė, kad tik 23 proc. lenkų pritaria partnerystei. „Daugelis lenkų partnerystę sieja su vienalyčių porų santuokomis, tad tik nedaugelis piliečių joms pritaria”, – teigė Socialinių ir humanitarinių mokslų universiteto Varšuvoje mokslininkas dr. Radoslawas Muniakas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

06:27
02:21
00:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min