Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviškame internete plinta virusinė akcija „Lietuva myli Lenkiją“

Lietuviai savo meilę Lenkijai prisipažįsta taip.
„Facebook“ nuotr. / Lietuviai savo meilę Lenkijai prisipažįsta taip.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mes atsiprašinėjome už antilietuvišką plakatą futbolo rungtynėse, o į tai atsakydami lietuviai pagamino savus plakatus – mažesnius, bet labai mielus. Kaip socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ lietuviai išpažįsta meilę Lenkijai, rašo wyborcza.pl.

„Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“ („Litewski chamie, klęknij przed polskim panem“ – lenk.) – tokį plakatą iškabino Poznanės „Lech“ sirgaliai futbolo rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu“ metu. Vienas didžiausių Lenkijos dienraščių „Gazeta Wyborcza“ rinko parašus tų, kurie norėjo dėl tokio akibrokšto atsiprašyti. Laikraštis teigia, kad tai būdas parodyti, jog Lenkijoje niekas neturi teisės niekinti kitų tautų.

Incidentu pasipiktino ir Lenkijos užsienio reikalų ministerija bei Didžiosios Lenkijos vaivadijos vadovai. Taip pat – ir daugybė eilinių lenkų, kurie galbūt net nesidomi futbolu, bet negali likti abejingi kitų tautų įžeidinėjimui. 

Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas

„Gazeta Wyborcza“ surinko keliolika tūkstančių parašų. „Lietuviai socialiniuose tinkluose surengė kitokią akciją. Mykolas Majauskas, „World Shapers Forum“ Vilniaus skyriaus veikėjas, sugalvojo internetinę kampaniją „Myliu tave, Lenkija“. Sumanymas paprastas – žmonės nusifotografuoja su plakatu, kuriame matosi užrašas „ Poland, we love you“ arba „Lithuania loves Poland“. Dalyvių – kaip tai įprasta internete – nuolat daugėja“, – rašo wyborcza.pl.

Lenkijos naujienų tinklalapis cituoja ir patį M.Majauską: „Tai naujas sumanymas, pradėjome jį spontaniškai trečiadienį popiet su keliais plakatais. O jau dabar prie akcijos prisijungė politikai, verslininkai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, žurnalistai. Skleidžiu šią žinią visoje Lietuvoje. Tikiu, kad tarp mūsų kraštų yra daug meilės, turime tik atsiverti jai. Kalbant atvirai, man visiškai nerūpi tai, kas nutiko Poznanėje. Ši meilė yra aukščiau to.“

Penktadienį akcija dar labiau išsiplėtė – „Facebook“ atsirado lietuvių, gyvenančių net Kalifornijoje, nuotraukos su tokiais plakatais.

Ir tai ne vienintelė pozityvi reakcija iš Lietuvos pusės. „Rimvydas Valatka, žinomo lietuvių portalo 15min.lt publicistas, padėkojo lenkams už tvirtą poziciją dėl antilietuviško plakato, kurį iškabino Poznanės „Lech“ sirgaliai. Jo žodžiais tariant, „nėra blogai, jeigu tai turi geras pasekmes“, – rašo wyborcza.pl.

Akcijos dalyviai fotografavosi su plakatu Lietuva myli Lenkiją
Akcijos dalyviai fotografavosi su plakatu „Lietuva myli Lenkiją“

Penktadienio vidurdienį Vilniaus V.Kudirkos aikštėje taip pat surengta akcija, kurios dalyviai galėjo nusifotografuoti paėmę į rankas plakatą „Lithuania loves Poland“ („Lietuva myli Lenkiją“). Šios akcijos sumanytojai socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė, kad „negalime pakeisti to, kas vyksta kitų žmonių galvose, tačiau galime pasirinkti, kaip į tai reaguosime“. 

„Jei nori pakeisti pasaulį, susidraugauk su savo kaimynu!“, – tokiais žodžiais kviesti visi, norintys atleisti nesusipratimus ir su šypsena veide tęsti istorinę kaimynystę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min