Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos žiniasklaida skelbia gavusi įrašą, kuriame užsienio reikalų ministras R.Sikorskis menkina santykius su JAV, E.Lucasas čia įžvelgia Rusijos ranką

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas Lenkijos savaitraštis sekmadienį paskelbė gavęs pokalbio įrašą, kuriame girdima, kaip užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis sako, jog jo šalies tvirti ryšiai su Jungtinėmis Valstijomis yra beverčiai ir netgi žalingi, nes sukuria apgaulingą saugumo jausmą. Tačiau ši žinia sukėlė ir skepticizmą – manoma, kad tai gali būti Rusijos informacinio karo priemonė.

Savaitraščio „Wrpost“ paskelbtoje trumpoje to pokalbio stenogramoje asmuo, kuris neva yra R.Sikorskis, sako buvusiam finansų ministrui Jacekui Rostowskiui, jog lenkai naiviai tiki, kad ryšiai su Jungtinėmis Valstijomis stiprina jų saugumą.

Pašnekovas tiesmukai aiškina, kad tokie įsitikinimai yra nesąmonė ir kad Lenkijos sąjunga su Vašingtonu blogina ryšius su Rusija ir Vokietija.

Kol kas nebuvo oficialiai patvirtinta, kad tame pokalbyje girdomas R.Sikorskio balsas.

Praeitą savaitę „Wprost“ sukėlė politinę audrą Lenkijoje, paskelbęs garso įrašą, kuriame girdimas pokalbis tarp centrinio banko vadovo Mareko Belkos ir vidaus reikalų ministro Bartlomiejaus Sienkiewicziaus. Tame įraše abu veikėjai diskutavo, kaip bankas galėtų padėti valdančiajai partijai užsitikrinti pergalę 2015 metų rinkimuose, akivaizdžiai pažeisdami centrinio banko nepriklausomybės principą.

Pasklidus šiai informacijai Edwardas Lucasas „Twitter“ paskelbė, kad jį stebina tai, jog Lenkijos žiniasklaida nesidomi, kas diriguoja šiam skandalui

E.Lucasas: „Tai panašu į Rusijos informacinio karo taktiką“

Ta publikacija jau iškėlė premjero Donaldo Tusko vyriausybės žlugimo grėsmę, o naujasis įrašas gali dar labiau padidinti spaudimą. Nors numanomame R.Sikorskio pokalbyje neįžvelgiama jokių neteisėtų veiksmų, tiesmuki diplomatijos vadovo pasisakymai ir nuomonės tikriausiai išprovokuos reikalavimus atsistatydinti, jeigu jų autentiškumas bus patvirtintas.

W.Sikorskis yra prisiekęs Kremliaus kritikas ir šiais metais griežtai smerkė Rusijos veiksmus Ukrainos atžvilgiu. Anksčiau jis buvo tvirtas Jungtinių Valstijų šalininkas, nors pastaraisiais metais jo požiūris į Vašingtoną tapo labiau kritiškas.

R.Sikorskį daugelis laiko potencialiu pretendentu pakeisti dabartinę Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadovę Catherine Ashton. Lenkija jo kandidatūrą oficialiai iškėlė praeitą mėnesį.

Lenkijos vyriausybės atstovė Malgorzata Kidawa-Blonska sakė, kad ministrų kabinetas pakomentuos „Wprost“ publikaciją tik tuomet, kai bus paskelbtas visas tas įrašas. Savaitraštis nurodė, kad to pokalbio įrašus paskelbs pirmadienį arba antradienį.

Tuo tarpu apžvalgininkai pastebi, kad už šio politinio skandalo gali stovėti ir Rusija. Įvykių Ukainoje metu ji aktyviai dalyvauja informaciniame kare, taip pat ir nutekindama įvairią nepatikrintą informaciją, kuri turi sukelti Vakarų valstybių priešpriešą. 

Pasklidus šiai informacijai Edwardas Lucasas „Twitter“ paskelbė, kad jį stebina tai, jog Lenkijos žiniasklaida nesidomi, kas diriguoja šiam skandalui. Jam tai atrodo panašu į Rusijos informacinio karo taktiką. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min