Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkų dainininkas Maciejus Malenczukas dainoje rusams: „Kodėl girti į lėktuvą šaudėte?“

Maciejus Malenczukas
malenczuk.art.pl / Maciejus Malenczukas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Rusai, rusai, rusai mano, drąsi tauta, bet bijote valdžios, kodėl girti į lėktuvą šaudėte?“. Tokie žodžiai lenkų atlikėjo Maciejaus Malenczuko dainoje, kurios vaizdo klipą „Youtube“ jau peržiūrėjau daugiau nei 1,6 mln. žiūrovų, įsiutino dalį Rusijos žiniasklaidos. Esą tai yra visos rusų tautos įžeidimas. Atlikėjas tvirtina tenorėjęs atkreipti dėmesį ir paraginti rusus aklai nepaklusti valdžiai.

„Sėdi tarnai, rūko nuorūkas ir sąžinės neturi, tiek žmonių, gerų žmonių už snukių laiko. Ei, broliai rusai, kuo jūs nusikaltot? Ar tai tarnai, ar nuorūkos nuskriaudė jus?“

Tokie žodžiai skamba dainoje „Tarnai už nuorūkas (Kodėl jūs girti šaudėte į lėktuvą)“ („Sługi za szlugi (Czemuście pijani w samolot strzelali)“), kuri pristatyta praėjus mėnesiui po liepos 17-osios tragedijos Rytų Ukrainoje, kai, kaip įtariama, prorusiški teroristai numušė Malaizijos oro linijų lėktuvą „Boeing 777“. Katastrofoje žuvo 298 keleiviai ir įgulos nariai, tarp jų buvo 80 vaikų.

Rugpjūčio vidury pasirodė šios dainos vaizdo klipas, kuriame – šokiruojantys, nors ir nelabai kokybiški, vaizdai iš Rusijos kariuomenės kasdienybės. Muštynės, spardymas, patyčios. Tokie vaizdai iliustruoja dainą.

VIDEO: YUGOPOLIS & Maciej Maleńczuk – „Sługi za szlugi“

Atlikėjas taip komentavo savo kūrinį: „Daina „Tarnai už nuorūkas“ skirta rusams, bet tikriausiai rusų niekada nepasieks. Todėl skiriu ją lenkams, nes lenkiškai čia vis dar kalbame, kuo labai džiaugiamės. Vis dar norime lenkiškai kalbėti ir lenkiškai galvoti. Tiesiu ranką broliams rusams ir tuo pačiu metu suspaudžiu kumštį – tarp slavų karas? Vakar broliai, šiandien fašistai? Ar Didysis Tėvynės karas dar nesibaigė? Kiek dar vadovausitės Goebbelso propaganda ir įkalbinėsite save, kad Vladimiras pakėlė jus nuo kelių? Kaip tik dėl to reikia dar kartą atsiklaupti ir atsiprašyti, kad žodis „rusai“ nekeltų baimės, pasišlykštėjimo ir paniekos, kaip yra šiandien.“

Rusai, rusai, rusai mano, drąsi tauta, bet bijote valdžios, kodėl girti į lėktuvą šaudėte?

Tačiau Kremliui itin lojalus portalas newsbalt.ru pasipiktino šia daina. „Lenkijoje aktyviai populiarinama vietos muzikanto Maciejaus Malenczuko nauja daina „Tarnai už nuorūkas“, įžeidinėjanti rusų tautą“, – tvirtina portalas apie šią 1,6 mln. peržiūrų sulaukusią dainą ir jos atlikėją.

Esą daina pasirodė labai laiku, kai Europa, o ypač Lenkija išgyvena eilinį „rusofobiškos isterijos priepuolį dėl įvykių Novorusijoje“. Kaip skelbia newsbalt.ru, Lenkijos žiniasklaida itin daug dėmesio skiria šiam autoriui ir jo kūriniui, o politikai, garsiai kalbantys apie žmogaus teises ir demokratiją Rytų Europoje, netaria nė žodžio. Nors, kaip teigia šis Kremliui lojalus portalas, „žmogaus teisės ir demokratija, kaip šiuo žodžius supranta lenkai, gali tiesiogiai būti susiję su Rusijos ir rusų įžeidinėjimu“.

Teiginys, kad visa Lenkijos žiniasklaida itin populiarina šį kūrinį, tiesos neatitinka. Dėmesio M.Malenczukui buvo skirta vos pasirodžius dainai, tačiau tai yra ir viskas, ką pavyksta rasti Lenkijos naujienų tinklalapiuose. Beje, šis atlikėjas įvairiais klausimais pasisakydavo ir anksčiau.

M.Malenczukas yra spalvinga asmenybė, 1981 metais nusprendęs netarnauti tuomet komunistinės Lenkijos kariuomenėje ir už tai gavęs dvejus metus kalėjimo. Atsėdėjęs pusantrų išėjo į laisvę, dainavo gatvėse, dabar groja su grupe.

Jo repertuare yra ir dar viena Rusiją piktinanti daina, pavadinta „Vladimir“, kur prezidentui V.Putinui skiriami necenzūriniai žodžiai.

Youtube.com kadras/Maciejus Malenczukas
Youtube.com kadras/Maciejus Malenczukas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min