Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 23:47

Lesbiečių porai spermos donoru tapęs amerikietis įsisuko į teismų karuselę

Homoseksualai
Reuters/Scanpix nuotr. / Homoseksualai
JAV Kanzaso valstijoje vyras lesbiečių porai paaukojo spermos ir teigia tenorėjęs padaryti paslaugą, tačiau įsivėlė į teismus. Iš vyro reikalaujama pinigų vaiko išlaikymui, skelbia welt.de.

Williamas Marotta su žmona neturi vaikų, tad spermos paaukojo lesbiečių porai. Jis norėjo išpildyti moterų norą susilaukti vaiko. Būtent šis noras amerikiečiui pridarė bėdų, mat gali tekti mokėti už atžalos išlaikymą. 

2009 metais W.Marotta naršė interneto svetainėje, ir seksualinių mažumų portale atkreipė dėmesį į skelbimą, kad Jennifer Schreiner ir Angela Bauer ieško spermos donoro. Vyras sutiko. Netrukus jie pasirašė sutartį, kad vyras nebus atsakingas už vaiko išlaikymą. Po devynių mėnesių lesbiečių porai gimė dukra. 

Dabar, praėjus trejiems metams, porai prireikė pinigų, nes Angela Bauer dėl sveikatos problemų nebegali dirbti, be to, moterys išsiskyrė. Kadangi valstija finansinės pagalbos steikti neketina, pinigų prašoma iš W.Marottos. Teisme argumentuojama, kad spermos donoras privalo mokėti už vaiko išlaikymą. 

Mechanikas gali būti priverstas sumokėti 6 000 dolerių gimdymo metu patirtų išlaidų ir kas mėnesį mokėti alimentus. Vaiko gimimo liudijime būtų nurodyta, kad tėvas yra W.Marotta, nors iki šiol buvo įrašyta J.Schreiner pavardė. „Negaliu patikėti, kad viskas taip susiklostė“, – sakė W.Marotta. 

Sprendimas paaiškės sausio 8-ąją, tačiau situacija vyrui nepalanki. Kanzaso valstijos įstatymas numato, kad spermos donorai nėra atsakingi už vaiko išlaikymą, jei donorystės metu dalyvauja licencijuotas gydytojas. Šis atvejis anaiptol ne toks.

Welt.de duomenimis, kalba eina ne tik apie valstijos nenorą finansiškai pagelbėti moteriai, atkreipiamas dėmesys ir į homoseksualų teises. Kanzase tos pačios lyties asmenų sąjungos nėra pripažįstamos. 

Vyro advokatai remiasi kitu panašiu atveju. 2007 metais vienas vyras pareiškė norą remti savo vaiką, nors su vaiko mama nebuvo pasirašęs jokio susitarimo. Teismas vyro prašymą atmetė. Advokatai mano, kad jei šis žmogus neturėjo teisės išlaikyti savo vaiko, prievarta neturėtų būti taikoma ir W.Marottai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min