Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nicolas Sarkozy nori subombarduoti Muamaro Kadhafi pajėgas, o Libija ruošiasi nutraukti ryšius su Prancūzija

Libijos kovotojai
„Scanpix“ nuotr. / Libijos kovotojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Libija ruošiasi nutraukti diplomatinius santykius su Prancūzija, kuri ketvirtadienį pripažino Libijos opozicijos suformuotą Nacionalinę tarpybą, ketvirtadienį pranešė oficiali naujienų agentūra „Jana“. „Tokia šalis kaip Prancūzija negali būti tokia kvaila, kad pripažintų tokius žmones, kurie atstovauja vien savo interesams“, sakė pareigūnas.

Prancūzija ketvirtadienį tapo pirmąja pasaulio šalimi, pripažinusia Libijos opozicinę Nacionalinę tarybą teisėta šalies gyventojų interesų atstove ir pažadėjo siųsti savo ambasadorių į sukilėlių kontroliuojamą teritoriją, informavo prancūzų pareigūnai.

Prancūzija pripažino pereinamojo laikotarpio Nacionalinę tarybą vienintele teisėta Libijos žmonių atstove„, – sakė vienas iš Tarybos pasiuntinių Ali al–Issawi po Nacionalinės tarybos pasiuntinių susitikimo su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy.

Po pripažinimo fakto mes ketiname atidaryti savo diplomatinę misiją, savo ambasadą Paryžiuje, o Prancūzijos ambasadorius bus nusiųstas į Bengazį“, – pridūrė jis.

„Ambasadorius dirbs Bengazyje pereinamuoju laikotarpiu, kol galės grįžti į Tripolį“, – nurodė A.al–Issawi.

Prancūzijos prezidentūros pareigūnas patvirtino šį A.al–Issawi pareiškimą, tačiau jį komentuoti atsisakė.

Pirmą kartą šeštadienį sukilėlių tvirtove laikomame Bengazyje susirinkusi Nacionalinė taryba pasiskelbė vienintele Libijos atstove.  

Sarkozy pritaria oro smūgiams

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pasiūlė ES vadovams suduoti oro smūgius Muamaro Kadhafi kontroliuojamoms teritorijoms, pranešė BBC.

Tuo tarpu pulkininkui M.Kadhafi ištikima Libijos vyriausybė pranešė ne tik nutraukianti diplomatinius ryšius su Prancūzija, bet ir turinti  slaptos informacijos, kompromituojančios N.Sarkozy. Tai, neva, jam kainuoti Prancūzijos prezidento postą.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min