Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 1d. 12:50

Lietuva – ne vienintelė: visame pasaulyje „pradingo“ tūkstančiai mirusių nuo COVID-19

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų kova su COVID-19 Tik prenumeratoriams
Nuotr. iš kul.lt / Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų kova su COVID-19
Konspiracijų teoretikai tikina, kad mirčių nuo COVID-19 skaičius dirbtinai išpučiamas. Esą medikai ar ligoninės gauna piniginį atlygį, jeigu mirties liudijime priežastimi įvardijamas koronavirusas. Iš tiesų padėtis yra kardinaliai priešinga – daugelyje šalių mirusiųjų registruota gerokai daugiau, negu skelbiama oficialiai.

Vykdant Lietuvos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) skaitmenizavimą aptikta klaida. 804 mirtys nebuvo apskaitytos, 324 iš jų – dėl koronaviruso. Lietuvoje kilo sąmyšis bei pasipylė klausimai – kaip ir dėl ko taip nutiko.

Mes nesame pirmoji šalis pasaulyje, kurioje „perskaičiavus“ mirusiuosius paaiškėjo, kad duomenys nesutampa. Panašių įvykių pasitaikė visame pasaulyje.

Daugelyje šalių šiemet registruojamas didesnis nei įprastai mirčių skaičius. Kai kuriose iš jų atliekant preliminarius skaičiavimus, o kai kuriose peržiūrėjus mirties liudijimus, nustatyta neatitikimų.

Rusija: mirčių skaičius triskart didesnis už oficialų

Tą pačią dieną, kai Lietuvoje pasirodė gąsdinantys duomenys, Rusija pranešė, kad jų šalyje mirčių, susijusių ar nulemtų COVID-19, tikrasis skaičius tris kartus viršija skelbtą oficialiai. Ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova pranešė, kad daugiau nei 80 proc. perteklinių mirčių šiemet susijusios su koronavirusu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min