Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Lietuva – ne vienintelė: visame pasaulyje „pradingo“ tūkstančiai mirusių nuo COVID-19

Konspiracijų teoretikai tikina, kad mirčių nuo COVID-19 skaičius dirbtinai išpučiamas. Esą medikai ar ligoninės gauna piniginį atlygį, jeigu mirties liudijime priežastimi įvardijamas koronavirusas. Iš tiesų padėtis yra kardinaliai priešinga – daugelyje šalių mirusiųjų registruota gerokai daugiau, negu skelbiama oficialiai.
Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų kova su COVID-19
Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų kova su COVID-19 / Nuotr. iš kul.lt

Vykdant Lietuvos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) skaitmenizavimą aptikta klaida. 804 mirtys nebuvo apskaitytos, 324 iš jų – dėl koronaviruso. Lietuvoje kilo sąmyšis bei pasipylė klausimai – kaip ir dėl ko taip nutiko.

Mes nesame pirmoji šalis pasaulyje, kurioje „perskaičiavus“ mirusiuosius paaiškėjo, kad duomenys nesutampa. Panašių įvykių pasitaikė visame pasaulyje.

Daugelyje šalių šiemet registruojamas didesnis nei įprastai mirčių skaičius. Kai kuriose iš jų atliekant preliminarius skaičiavimus, o kai kuriose peržiūrėjus mirties liudijimus, nustatyta neatitikimų.

Rusija: mirčių skaičius triskart didesnis už oficialų

Tą pačią dieną, kai Lietuvoje pasirodė gąsdinantys duomenys, Rusija pranešė, kad jų šalyje mirčių, susijusių ar nulemtų COVID-19, tikrasis skaičius tris kartus viršija skelbtą oficialiai. Ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova pranešė, kad daugiau nei 80 proc. perteklinių mirčių šiemet susijusios su koronavirusu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius