Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 21d. 11:00

Lietuva siunčia pagalbą degančioms kaimynėms – gaisrus gesina Švedijoje ir Latvijoje

Miškų gaisrai Švedijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Miškų gaisrai Švedijoje

Karščio bangai atėjus į Europą, nuo miškų gaisrų kenčia Švedija ir Latvija, pastarojoje lietuvių Mi-8 sraigtasparnis gesinti liepsnas padeda jau nuo trečiadienio. Šeštadienį anksti ryte Mi-8 išskrido ir į Skandinaviją, švedai dar trečiadienį pagalbos paprašė visų Europos Sąjungos šalių.

Kaip pranešime spaudai rašo Krašto apsaugos ministerija (KAM), šeštadienį anksti ryte vienas Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis Mi-8, sulaukus Švedijos patvirtinimo dėl pajėgumų poreikio, išskrido padėti šiaurinėje Švedijos dalyje miškų gaisrus gesinantiems pajėgumams.

Lietuva sprendimą skirti pagalbą Švedijai priėmė dar ketvirtadienį, reaguodama į šią savaitę Švedijos Vyriausybės išplatintą pagalbos prašymą Europos Sąjungos valstybėms.

Kitas Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 nuo trečiadienio, liepos 18 d. tęsia miško ir durpyno gesinimo darbus vakarinėje Latvijos dalyje.

Kaimynams pagalba teikiama atsižvelgus į oficialų Latvijos prašymą.

Lietuvos parama tiek Latvijai, tiek Švedijai pagal poreikį bus tęsiama ir artimiausiomis dienomis.

Gaisrų gesinimo operacijose Latvijoje ir Švedijoje dalyvaujantys Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 yra aprūpinti „Bambi Bucket“ tipo vandens paėmimo įranga. Šios specialios įrangos pagalba vienu kartu galima pasemti daugiau nei 2,5 tūkst. litrų vandens.

Asociatyvinė KAM archyvo nuotrauka (aut. Alfredas Pliadis)/Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis Mi-8
Asociatyvinė KAM archyvo nuotrauka (aut. Alfredas Pliadis)/Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis Mi-8

Dėl pagalbos teikimo tiek Latvijai, tiek Švedijai, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovai informuoja, kad Lietuvoje budėjimo funkcijas toliau užtikrins kariuomenės sraigtasparniai AS365N3+ „Dauphin“. Šie sraigtasparniai taip pat skirti atlikti paieškos, gelbėjimo, evakuacijos ir gaisrų gesinimo darbus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min