Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva vėl atsilieka: Lenkija krašto gynybai 2 proc. BVP skirs jau 2016 metais

JAV prezidentas Barackas Obama ir Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV ir Lenkijos prezidentai Barackas Obama ir Bronislawas Komorowskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijoje nuspręsta, kad šalis jau 2016 metais gynybai skirs 2 proc. BVP. Apie tai po Saugumo tarybos posėdžio informavo prezidentas Bronislawas Komorowskis. Priminsime, kad Lietuvos politinės partijos pavasarį sutarė, kad mūsų šalis gynybai 2 proc. BVP skirs tik 2020 metais. Skirti tokią dalį gynybai reikalauja NATO. Kaimyninė Estija šį reikalavimą jau yra įgyvendinusi.

Kaip praneša prezydent.pl, antradienį vykusio Saugumo tarybos posėdžio pagrindinė tema buvo Lenkijos saugumas ir NATO Viršūnių susitikimo Niuporte rezultatai. „Lenkijos išlaidos gynybai turėtų išaugti nuo 1,95 proc. BVP iki 2 proc.“, – rašoma pranešime.

Anot Lenkijos prezidento B.Komorowskio, Lenkijos pastangomis pavyko pakeisti dalies šalių poziciją mažinti gynybai skiriamą BVP dalį.

Po susitikimo Velse Lenkijos prezidentas sakė, kad šalis privalo disponuoti tam tikru finansiniu rezervu, kurio gali prireikti realizuojant NATO Viršūnių susitikime priimtus sprendimus. „Tai susiję ne tik su Lenkijos karinių pajėgų modernizavimu, bet ir su naujos NATO infrastruktūros statybomis mūsų žemėje“, – teigė prezidentas.

B.Komorowskis neslėpė, kad sprendimus nulėmė krizė šalia šalies sienų „dėl karinių ir nekarinių aspektų“. „Lenkijai ir jos saugumui svarbiausia šiuo metu yra sukurti geras sąlygas įgyvendinti konkrečius planus, t. y. kad kitų NATO šalių pajėgos galėtų skubiai atvykti į Lenkijos teritoriją ir imtis veiksmų vietoje, o ne iš kažkur esančių bazių“, – kalbėjo prezidentas.

Lietuva šiuo metu krašto gynybai skiria vos 0,8 proc. BVP, Latvija 2 proc. BVP irgi ketina pasiekti 2020 metais.

Lietuvos politinės partijos įsipareigojo iki 2020 metų krašto apsaugos finansavimą padidinti iki 2 proc. BVP. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min