Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Airijos žiniasklaida: lietuvaitės – tarp paklausiausių fiktyvių nuotakų

Vestuviniai žiedai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vestuviniai žiedai
Šaltinis: 15min
0
A A

Airijos žiniasklaida rašo apie fiktyvias santuokas tarp merginų iš Rytų Europos ir atvykėlių iš Azijos, kurių tikslas – gauti galimybę gyventi Europos Sąjungoje (ES). Vis dažniau tarp fiktyvių nuotakų minimos ir atvykėlės iš Lietuvos.

Naujienos, bent trumpam sužlugdžiusios 27 metų pakistaniečio Muhammado Shafi planus, vyrą pasiekė trečiadienį: jam uždrausta vesti merginą iš Lietuvos, kilus įtarimui, kad šios vestuvės –  vienos iš pastaruoju metu daugelio fiktyvių vedybų, kurių vienintelis tikslas – gauti teisę gyventi Europos Sąjungoje (ES), skelbia portalas independent.ie.

Airijos Garda Nacionalinės imigracijos biuras (GNIB) sutrukdė pakistaniečiui Dubline susituokti su 18-mete Lietuvos piliete, šioms vestuvėms tapus GNIB tyrimo objektu. Šis tyrimas atskleistas trečiadienį teisme, kur M.Shafi nuteistas 250 svarų sterlingų bauda ir pripažintas kaltu dėl padirbtų itališko ir vengriško pasų.

Pranešama, kad M.Shafi ketinimai vesti lietuvę pradėti tirti kaip dalis tyrimo, kurio objektas – fiktyvios santuokos tarp azijiečių vyrų ir moterų iš Rytų Europos. Taip pat pranešama, jog iš viso  GNIB tiria 100 vedybų ar ketinimų susituokti atvejų, kai su vyrais iš Azijos susituokė ar ketino tuoktis moterys iš Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Teigiama, esą šioms moterims sumokama, kad ištekėtų už vyrų iš Azijos ir taip užtikrintų jų teisę į gyvenamąją vietą Airijoje ar kurioje nors kitoje ES valstybėje. Manoma, kad kai kuriais atvejais šie fiktyvūs vyrai už vestuvių pažymėjimą savo nuotakoms iš Rytų Europos valstybių sumokėjo iki 10 tūkst. svarų sterlingų.

Teisme pranešta, kad M.Shafi yra vienas iš 20 kriketo žaidėjų iš Pakistano, atvykusių į Airiją su septynias dienas galiojančia viza į 2008 m. liepą neva turėjusias įvykti kriketo varžybas. Visa ši „komanda“, atvykusi į Airiją, dingo.

Fiktyvių santuokų klausimą iškėlė ir Airijos teisingumo ministras Dermotas Ahernas per ES viršūnių susitikimą imigracijos klausimais Ispanijoje. Pasak ministro, vis daugėja įrodymų dėl piktnaudžiavimo fiktyviomis santuokomis, siekiant įgyti teisę gyventi Europoje. „Meilė tarp Pakistano ir Baltijos šalių nerodo jokių silpnėjimo signalų“, – sakė jis.

D.Ahernas citavo praėjusių metų statistiką, pasak kurios, 384 pareiškimus dėl leidimo gyventi pateikė vyrai iš Pakistano. 110 iš jų šį savo norą grindė santuokomis su latvėmis, 50 – santuokomis su lenkėmis ir 47 – santuokomis su estėmis.

Imigracijos tarnybos vadovas Denis Naughtonas savo ruožtu pažymėjo būtinybę kuo greičiau sustabdyti tokio pobūdžio vestuves. „2006 metais 1 207 pareiškimus dėl leidimo gyventi šalyje Airija sulaukė iš ne ES gyventojų. 2009 metais šie skaičiai išaugo iki 2 116 pareiškimų. Nors ES šalių piliečių, gyvenančių Airijoje, mažėja, siekis įgauti teisę gyventi Airijoje, grindžiamas santuoka su ES piliete, išaugo 175 proc.“, – sakė D.Naughtonas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min