TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai Goro provincijos pareigūnus mokė riaušių malšinimo taktikos

Mokymų momentas
KAM nuotr. / Mokymų momentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 7-8 d. Afganistano Goro provincijos policijos mokymo bazėje Lietuvos vadovaujamos Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (POMSG) instruktoriai 50 Goro apylinkių policijos pareigūnų surengė teorines ir praktines kovinio rengimo pratybas. Jų metu instruktoriai mokė vietos policininkus specialiųjų policijos priemonių – antrankių, guminės lazdos, skydų panaudojimo, veikiant individualiai ir grupėse taktikos, praneša Krašto apsaugos ministerija.

„Esu tikras, kad kursantų noras mokytis ir perimti mūsų perduodamas žinias, patirtį, taip pat užsiėmimai, kuriuos organizuojame, bus naudingi rengiant profesionalius Afganistano policijos pareigūnus, galėsiančius savarankiškai užtikrinti savo krašto saugumą,“ – po pratybų įspūdžiais dalijosi vienas iš praktinių pratybų organizatorių Viešojo saugumo tarnybos pareigūnas kapitonas Gintautas Karmonas.

Per praktines pratybas mokymo bazėje buvo imituotos nedidelės riaušės. Jas malšinti turėjo policijos kursantai, ginkluoti guminėmis lazdomis, antrankiais ir antiriaušiniais skydais.

Goro pareigūnams jau yra tekę dalyvauti malšinant tikras riaušes – praėjusių metų kovą Goro provincijos kalėjime kilusias kalinių riaušes nuslopino vietos policijos pareigūnai.

Nuo praėjusių metų pabaigos Goro provincijoje veikianti POMSG, kurioje tarnauja Lietuvos ir JAV kariai ir Lietuvos Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, yra sudariusi bazinio policijos patrulio rengimo programą. Pagal šią programą grupė jau apmokė apie 100 Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų. Taip pat POMSG instruktoriai yra parengę Afganistano nacionalinės policijos paramedikų grupę, atlieka Goro provincijos policijos padalinių vertinimą, nuolat padeda ir konsultuoja Goro policijos pareigūnus kasdienės veiklos klausimais. Grupės nariai tarpininkauja ir plėtojant projektus logistikos ir personalo plėtotės srityse.

Įgyvendinant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. sutr. ISAF) strategiją, vis didesnis dėmesys Afganistane skiriamas šalies nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams. Bendrai su JAV deleguodama jau antrąją POMSG komandą, Lietuva prisideda prie Afganistano saugumo pajėgų rengimo Goro provincijoje, kur saugumo pajėgų pagrindą sudaro policija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min