Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai vieni iš labiausiai linkusių nusikalsti Londone

Londono policija
„Scanpix“ nuotr. / Londono policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Imigrantai iš Rytų Europos kelia vis daugiau nerimo britams. Suskaičiuota, kad būtent atvykėliai iš Rytų Europos atsakingi už 11 tūkst. arba net ketvirtį visų Didžiosios Britanijos sostinėje Londone pernai įvykdytų nusikaltimų.

Lenkai, rumunai ir lietuviai iš visų Londono gyventojų yra labiausiai linkę nusikalsti, atskleidė tyrimai, apie kuriuos praneša dailymail.co.uk.

Visų nuostabai, būtent šių tautybių piliečiai būna 9 iš 10 įtariamųjų su narkotikais susijusiose bylose. Kas trečias įtariamasis seksualiniais nusikaltimais taip pat būna atvykėlis iš Lenkijos, Lietuvos ar Rumunijos, rodo tyrimas.

Prieš ketverius metus užsieniečiai Londone būdavo atsakingi už vieną iš penkių nusikaltimų.

Dabartinė policijos statistika rodo, kad į Londono teisėsaugos akiratį nuo 2010 rugsėjo iki praėjusių metų rugpjūčio 31 dienos pateko 195 714 asmenų. 149 126 iš jų buvo britai, bet net 46 588 arba 24 proc. visų nusikaltėlių sudarė kitų tautybių atstovai.

Tarp užsieniečių, linkusių nusikalsti Londone, pirmą vietą užima lenkai. Skaičiuojama, kad nusikaltimus galėjo padaryti 4742 lenkai. Antrą vietą užima Rumunija su 3952 nusikaltėliais.

Lietuviai minimi trečioje užsienio nusikaltėlių sąrašo vietoje. Skaičiuojama, kad Londone 2561 lietuvis siejamas su nusikaltimais.

Toliau tarp didžiausių Londono nusikaltėlių iš užsienio rikiuojasi Airijos, Jamaikos, Indijos, Somalio, Prancūzijos, Italijos ir Portugalijos piliečiai.

Nerimo dėl imigrantų nusikalstamumo bangos Didžiojoje Britanijoje itin padaugėjo po praėjusių savaičių įvykių, kai 22 metų lenkas buvo nuteistas 34 metams nelaisvės už senukų poros nužudymą, o lietuvis Rimvydas Liorancas pasikorė kalėjime, kai buvo sučiuptas dėl poros nužudymo Birmingame.

Šios žmogžudystės paskatino britus svarstyti, ar nevertėtų griežtinti įvažiavimo į šalį taisyklių buvusiems nusikaltėliams. Svarstoma galimybė deportuoti iš šalies ir tuos, kurie Didžiosios Britanijos teismų nuteisiami daugiau nei metams kalėjimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min