TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvis Artūras Misiūnas iš Kijevo: žmones šaudo snaiperiai, Regionų partijos deputatai bando pabėgti į Rusiją

N-18
Protestuotojai Ukrainoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kijeve gyvenantis lietuvis Artūras Misiūnas 15min.lt ketvirtadienį sakė, kad Ukrainos sostinėje tvyro chaosas, žmonės žūsta nuo snaiperių kulkų. Jis pabrėžė, kad protestuotojai trauktis neketina – jie laukia valdžios atsistatydinimo. Tuo metu kai kurie valdančiosios Regionų partijos deputatai bando bėgti iš Ukrainos.

Po ketvirtadienio naktį trukusių sąlyginių paliaubų, kai Kijevo centre nugriaudėdavo vienas kitas sprogimas ar sprogdavo Molotovo kokteilis, ketvirtadienio rytą Maidane vėl įsiliepsnojo nuožmūs mūšiai. Liudininkai žuvusiųjų kūnus skaičiuoja dešimtimis. Dauguma jų – civiliai.

– Kaip viskas dabar atrodo Kijeve?

– Dabar snaiperiai šaudo iš dviejų vietų, daugiau kaip penkiolika žmonių yra vien snaiperių užmušti. Žmonės buvo išsilakstę, bet dabar vėl stovi – tokios paskutinės naujienos. Žinau viena – niekas nežada trauktis.

VIDEO: Kijeve šaudoma į žmones

Aš į pavojingiausias vietas neinu. Tačiau niekur nėra saugu – mano kolega važiavo mašina lietuviškais numeriais, jo automobilį užblokavo, apmėtė buteliais. Kalbama, kad dabar iš rajonų vežamos „tituškos“, tačiau jie vyksta ne į Maidaną, o į Kijevo rajonus bauginti žmonių, kad jie niekur neitų. Gatvės apytuštės, mašinų gatvėse beveik nėra.

Negalima sakyti, kad visi pačiame Maidane, labai daug žmonių budi ligoninėse, veža vaistus, maistą, saugo sužeistus žmones nuo milicijos – užsiima kitais dalykais, nes yra labai daug nukentėjusiųjų.

Tuo metu Maidane stovi labiau organizuoti žmonės.

– Pranešama, kad tarp sužeistųjų yra vaikų. Nejaugi į pavojingas vietas kas nors vedasi savo atžalas?

– Į Maidaną, kur stovi barikados, neįleidžiami ne tik vaikai, bet ir moterys. Vaikai galėjo nukentėti prie Maidano, nes žmonės, einantys į Maidaną, yra gaudomi, „tituškos“ ten žmones sumuša. Vaikų ten būti neturi.

– Kokią įvykių baigtį numato žmonės, su kuriais bendraujate?

– Visi laukia, kada neliks Viktoro Janukovyčiaus ir parlamento. Dabar niekas į derybas leistis nesiruošia. Teko girdėti, kad Regionų partijos politikai bando bėgti iš Ukrainos.  Oro uoste buvo pagautas partijos narys Olegas Cariovas, jis bandė išskristi į Domodedovo oro uostą Maskvoje. Vienas lėktuvas jau išskrido į Borispolio pusę. Aukščiausiąją Radą, Nacionalinį banką, Ministrų Tarybą jau evakavo. Galbūt visi rengiasi bėgti. Manau, kad jie išsigando. Situacija labai įdomi – buvo užblokuoti keliai į Kijevą, bet juos, kiek teko girdėti, atidarė.

Lvove protestuotojai užėmė karinį dalinį, pasiėmė visus ginklus, teigiama, kad net patrankas. Tai reiškia, kad viskas taip paprastai nepasibaigs.

– Ar Kijeve dirba biurai, restoranai, parduotuvės?

– Centre mažiau dirbančių, dabar didžiausia problema – neveikiantis metro. Dauguma žmonių nedirba, bet kai kurios įmonės dirba. Mano darbovietė irgi neužsidariusi, bet toks ten ir darbas.

Miesto pakraščiuose iš pirmo žvilgsnio ramu, tačiau jaučiasi didelė įtampa. Niekas apie nieką daugiau nekalba, sėdi darbuose ir žiūri tiesiogines transliacijas iš Maidano.

Parduotuvės dirba, maisto netrūksta, asortimentas gal kiek skurdesnis. Į centrą neįmanoma nuvažiuoti, tai galbūt su pristatymu yra problemų, tačiau daug kas perka maistą pakraščiuose ir veža į Maidaną.

Esate Kijeve? Informacija dalinkitės ikrauk@15min.lt arba skaityojų naujienų portale ikrauk.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min