Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvis Rygoje su „AirBaltic“ lėktuvu leidosi avariniu būdu, orlaivis čiuožė ant korpuso

Lėktuvas nusileido ant korpuso
15min skaitytojo nuotr. / Lėktuvas nusileido ant korpuso
Šaltinis: 15min, BNS
11
A A

Šeštadienio rytą Rygos tarptautiniame oro uoste avariniu būdu leidosi Latvijos oro linijų „AirBaltic“ lėktuvas, kuriuo skrido keli lietuviai. Orlaivis apie 3 val. suko ratus virš miesto, išdegino degalų atsargas, nes sugedo važiuoklė. Galiausiai lėktuvas nusileido ant korpuso, nes neišsiskleidė priekinis ratas.

Dėl incidento uždarytas pakilimo takas, išvykimai atidėti, o atvykstantys lėktuvai nukreipti į kitus oro uostus. Tarp jų į Vilniaus ir Kauno.

Incidentą išgyvenęs lietuvis keleivis sakė, kad apie 14 val. kitas „AirBaltic“ lėktuvas turėtų iš Rygos skristi į Šveicarijos miestą Ciurichą per Suomijos sostinę Helsinkį. Tačiau ir šis skrydis buvo nukeltas. Keleiviai laukia „Finnair“ orlaivio, kuris turėtų pakilti apie 16 val.

Naujausią informaciją apie skrydžius rasite čia arba paskambinę vietos tel. numeriu 1817. Pranešama, kad pakilimo takas bus uždarytas bent iki 16.30 val.

Leidosi ant korpuso

Šeštadienį apie 5.50 val. „AirBaltic“ lėktuvas pakilo iš Vilniaus ir išskrido į Rygą. Ten įvyko keleivių, skrendančių į Šveicarijos miestą Ciurichą, persodinimas į kitą orlaivį.

Antrasis lėktuvas iš Rygos pakilo apie 7.20 val., tačiau po pusvalandžio įgula pranešė, kad iškilo problema, todėl reikės sukti ratus virš miesto, išdeginti degalus ir leistis avariniu būdu.

Pakilę iš oro uosto orlaivio pilotai pastebėjo, kad kilo problemų su priekine važiuokle, ir, laikydamiesi saugos procedūrų, nusprendė grįžti į Rygą.

„Apie 3 val. sukome ratus virš Rygos. Tada pilotas atliko nepilną nusileidimą, tai yra – praskrido prie skrydžių kontrolės bokštą, kad technikas įvertintų situaciją, – 15min pasakojo vienas lietuvis keleivis, nenorėjęs prisistatyti. – Sužinojome, kad kažkas negerai su važiuokle ir turėsime leistis avariniu būdu.“

Vyras pasakojo, kad panikos lėktuvo salone nebuvo, tačiau dalis keleivių sunerimo. Buvo akivaizdu, kad situacija yra pavojinga.

„Bombardier Q400 NextGen“ orlaiviu skrido 63 keleiviai, tarp jų – 2 vaikai ir vienas kūdikis, taip pat 4 įgulos nariai.

VIDEO: „AirBaltic“ lėktuvas Rygoje leidosi avariniu būdu

„Nusileidimas buvo pakankamai švelnus. Po to iškart buvo duotas signalas, kad turime palikti lėktuvą. Tik išlipę pamatėme, kad lėktuvas neturi priekinio rato, todėl nusileidome ant korpuso, – 15min sakė keleivis. – Pilotas savo darbą atliko nepriekaištingai.“

Laukia naujo skrydžio

Po incidento keleiviai skubiai buvo nugabenti į Rygos tarptautinį oro uostą.

Ten jie gavo užkandžių, kavos, vaikams personalas dalino pledus.

„Mums buvo pasakyta, kad lauksime kito lėktuvo arba galėsime važiuoti namo“, – pasakojo keleivis.

„AirBaltic“ keleiviai laukia eilėje Rygos tarptautiniame oro uoste
„AirBaltic“ keleiviai laukia eilėje Rygos tarptautiniame oro uoste

13.40 val. lietuvis pranešė, jog sugedusio „AirBaltic“ lėktuvo keleiviams buvo nurodyta, kad jie gaus naujus bilietus į Ciurichą. Tačiau žmonių eilė prie kasų visiškai nejuda.

„Stovi apie 60 keleivių ir visiškai nejuda. Veikia tik dvi kasos. Personalas liepė skambinti telefonu numeriu, kuriuo neįmanoma prisiskambinti jau geras 15 minučių“, – piktinosi į incidentą patekęs lietuvis.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija susisiekė su Rygos oro uosto ir aviakompanijos „AirBaltic“ atstovais, kurie patvirtino, kad nukentėjusiųjų šio incidento metu nėra.

Atšauktas „Air Baltic“ skrydis iš Vilniaus į Rygą

Dėl incidento Rygos oro uoste atšauktas popietinis „AirBaltic“ bendrovės skrydis iš Vilniaus į Rygą. Lėktuvas iš Lietuvos turėjo pakilti 16.45 valandą.

Vilniaus oro uosto duomenimis, taip pat atidėtas ir ryte turėjęs vykti „Air Baltic“ skrydis į Rygą. Paskutiniais duomenimis lėktuvas, kuris pagal tvarkaraštį turėjo išvykti 10.40 val., turėjo kilti 16 val., tačiau šiuo metu skelbiama, kad apie skrydį bus informuota vėliau.

Vakarinis „Air Baltic“ skrydis į Rygą kol kas neatšauktas. Vilniaus oro uosto duomenimis, lėktuvas į Latvijos sostinę turėtų kilti 21.25 valandą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min