Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių saugomoje Goro provincijoje vėl karšta: suimta 10 Talibano kovotojų

PAG-11 pratybos
gr. Viliaus Džiavečkos nuotr. / Asociatyvinė nuotrauka: PAG-11 pratybų akimirka.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Goro provincija laikoma viena saugesnių Afganistane, tačiau pastaruoju metu ten neramu: antradienį pranešama apie naują rizikingą saugumo pajėgų operaciją.

Afganistano saugumo pajėgos suėmė dešimt Talibano kovotojų, antradienį informuoja vietos naujienų svetainė Quqnoos.com

Speciali operacija vakarinėje Goro provincijoje surengta dar praėjusio sekmadienio naktį.

„Operacija buvo surengta siekiant išnaikinti talibaniečius Čachar Sado rajone. Jos metu du Talibano sukilėliai buvo nukauti“, – pasakojo vietos policijos vado atstovas Abdulas Ravufas Ahmadi.

Čachar Sadas yra jau penkerius metus lietuvių saugomo Čagčarano rajono šiaurės vakarinėje dalyje, gyventojų skaičius ten siekia 23 tūkst.

Afganistano ir koalicijos pajėgos pastaruoju metu suaktyvino savuosius veiksmus, siekdamos išnaikinti sukilėlius karštuosiuose Afganistano regionuose.

Per NATO pajėgų oro antpuolį šeštadienį buvo nukauta 13 Talibano kovotojų, tarp jų ir vadas.

Lietuvių kontroliuojama Goro provincija dažnai vadinama viena saugesnių Afganistane. Provincijos sostinėje Čagčarane Lietuvos kariai yra įsikūrę jau penkerius metus. Lietuva vadovauja provincijos atkūrimo grupei (PAG).

Tačiau pastaruoju metu iš šios provincijos atskrieja grėsmingų žinių.

Prieš porą savaičių 15min.lt pasakojo, kaip sprogusi pakelės bomba Afganistano Goro provincijoje užmušė sutuoktinius, kurie važiavo motociklu. Tąsyk pora vyko kaip tik iš provincijos sostinės Čagčarano, kur įsikūrusi Lietuvos karių stovykla.

Prieš kurį laiką aukšti Lietuvos kariuomenės atstovai patvirtino, kad provincijoje užfiksuotas tam tikras Talibano kovotojų judėjimas. Tačiau tąkart buvo teigiama, kad provincijos pakraščius talibai išnaudoja tik poilsiui ir persigrupavimui.

Čagčarene tarnauja maždaug 150 Lietuvos karių. Kartu su jais tarnauja kariai ir civiliai iš Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Rumunijos ir Ukrainos.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min