Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių stovykloje Agfanistane apsilankęs koalicijos pajėgų vadas sveikino pasiektą pažangą (papildyta, nuotraukos)

Generolas Davidas H.Petraeusas (pirmas iš kairės) ir pulkininkas Remigijus Baltarėnas (stovi) lietuvių stovykloje Čagčarane
Stepheno Hickoko/JAV kariuomenė/ISAF nuotr. / Generolas Davidas H.Petraeusas (pirmas iš kairės) ir pulkininkas Remigijus Baltarėnas (stovi) lietuvių stovykloje Čagčarane
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mūsų sėkmė yra ir jūsų sėkmė“, – apsilankęs Lietuvių stovykloje Goro provincijoje Afganistane ir susitikęs su mūsų kariais bei provincijos gubernatoriumi ketvirtadienį pareiškė NATO pajėgoms Afganistane vadovaujantis JAV generolas Davidas Petraeusas.

Kaip informuoja Tarptautinės saugumo pajėgos (ISAF), ketvirtadienį Goro provincijos sostinėje Čagčarane įsikūrusioje Lietuvos karių stovykloje generolas D.Petraeusas susitiko su naujuoju Goro provincijos gubernatoriumi Abdullah Hawaidu, Provincijos atkūrimo grupės vadu pulkininku Remigijumi Baltrėnu, Gore dirbančiais JAV atstovais.

Generolas D.Petraeusas pasveikino bendras pastangas, siekiant pažangos provincijoje.

Kaip teigia vos prieš du mėnesius Goro provincijai vadovauti pradėjęs gubernatorius A.Hawaidas, vyriausybei pakeitus taktiką, apie 500 sukilėlių jau yra pasiruošę sudėti ginklus. Goro provincija yra pusiaukelėje tarp neramios Helmando provincijos ir šalies šiaurinių provincijų. Čia veikia apie 10 sukilėlių grupių.

Lietuvos kariuomenė apie šį generolo vizitą kol kas nepraneša.

Šiuo metu Gore tarnauja dvyliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

Goro PAG veikloje, be Lietuvos karių ir civilių, taip pat dalyvauja atstovai iš Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Ukrainos. PAG stovykloje Čagčarane taip pat veikia tarptautinės ES policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, kurią be lietuvių sudaro Lenkijos ir Suomijos atstovai.

Papildyta: Penktadienio rytą Krašto apsaugos minsiterija pranešė, kad Vizito tikslas – susipažinti su Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) veikla, saugumo situacija regione, Afganistane įgyvendinamos Taikos ir reintegracijos programos pažanga, taip pat susitikti su naujuoju Goro provincijos gubernatoriumi ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų Goro provincijoje vadovybe.

Susitikime su ISAF vadu taip pat dalyvavo Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovas Valteris Baliukonis, ISAF pajėgų Vakarų regione, kuriam priklauso Goro PAG, vadas brigados generolas Marcelio Bellacicco ir kt. ISAF atstovai.

PAG vadas pulkininkas Remigijus Baltrėnas gen. D. Petraeusui pristatė saugumo situaciją regione, daugianacionalinę PAG struktūrą, veiklą ir joje dalyvaujančius tarptautinius partnerius. Pristatant PAG veiklą, pabrėžtas saugumo sąlygų užtikrinimas vystomojo bendradarbiavimo projektus regione plėtojantiems civiliams, bendradarbiavimas su Afganistano nacionalinėmis saugumo pajėgomis ir vietos valdžia, parama įgyvendinant Afganistano taikos ir reintegracijos programą.

PAG stovykloje gen. D. Petraeusas taip pat susitiko su Goro provincijos gubernatoriumi dr. Aqahi Abdullah Heiwadu ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų Goro provincijoje vadais, su kuriais aptarė ISAF ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų bendradarbiavimo klausimus, taip pat neseniai Gore dislokuotos Afganistano nacionalinės armijos kuopos veiklą.

Susitikime Goro provincijos gubernatorius pabrėžė, kad dėl glaudaus Afganistano pajėgų ir Lietuvos vadovaujamos PAG bendradarbiavimo saugumo situaciją Goro provincijoje pavyko stabilizuoti, vis sparčiau įgyvendinama Afganistano taikos ir reintegracijos programa, tačiau siekiant užsibrėžtų tikslų, Afganistanui reikalinga ir tarptautinių partnerių parama.

Gen. D. Petraeusas pažymėjo Goro provincijos valdžios, provincijoje veikiančių Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų ir PAG bendradarbiavimo svarbą, nes tik bendromis pastangomis galima pasiekti juntamų rezultatų. „Jūsų sėkmė yra visų mūsų sėkmė,“– sakė gen. D. Petraeusas.

Susitikime taip pat buvo aptarta vystomojo bendradarbiavimo veikla provincijoje ir naujų projektų įgyvendinimo galimybės.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG) – bendra civilių ir karių misija, NATO vadovaujamų ISAF pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min