Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje apsiperkančių baltarusių lauks mokesčiai – už televizorius, padangas, alkoholį

Medininkuose – vilkikų eilės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Medininkų pasienio postas
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas įveda naujus apribojimus prekėms, kurias iš užsienio atsiveža eiliniai baltarusiai. Kaip skelbia savaitraštis „Naša Niva“, tai palies įvežamą alkoholį, buitinę techniką, automobilių padangas ir t.t.

Į Europos Sąjungos šalis apsipirkti traukiantys baltarusiai sulauks naujų mokesčių. Vykdami pirkinių ne dažniau nei kartą per tris mėnesius be muito jie ir toliau galės įsivežti asmeninio naudojimo daiktų ir produktų už 1500 eurų ir sveriančių ne daugiau nei 50 kg, tarp jų – ne daugiau nei 3 litrus alkoholio ir 200 vienetų cigarečių.

Jeigu baltarusis važiuos į užsienį antrą kartą po dviejų mėnesių, jis nemokamai namo parsivežti jau galės tik 10 kg daiktų, jei po septynių dienų – 5 kg ir ne daugiau nei litrą alkoholio. O per sieną einantiems pėsčiomis ar važiuojantiems dviračiu leidžiamas įsivežti alkoholio kiekis apsiriboja puslitriu.

Šie pomėgiai neitin patinka Baltarusijos valdžiai. Jų teigimu, tai yra priežastis, kodėl šalies parduotuvių lentynose kaupiasi vietiniai produktai ir prekės.

Bandant kirsti Baltarusijos sieną dukart per parą teks susimokėti muito mokesčius už visus vežamus naujai įsigytus daiktus ir produktus, išskyrus būtinus kelionės metu.

Taip pat muitininkai įgavo teisę spręsti, kuriuos daiktus vadinti asmeninio naudojimo. Pagal aprašą per metus privatus asmuo galės atsivežti vieną viryklę, televizorių, šaldytuvą, kompiuterį ir pan. Apribota ir galimybė įsigyti bei atsivežti į Baltarusiją padangas – automobilio savininkas per metus galės atsivežti vieną komplektą (4) padangų – nesvarbu, ar žieminių, ar vasarinių.

Baltarusiai, ypač gyvenantys prie vakarinių šalies sienų, labai mėgsta apsipirkti Lietuvoje – juos traukia didieji Vilniaus prekybos centrai, ypač gausiai jie lankosi „Akropolyje“ ir „Ikea“. Lenkija irgi sulaukia daugybės apipirkti atvažiuojančių turistų iš Baltarusijos.

Tačiau šie pomėgiai neitin patinka Baltarusijos valdžiai. Jų teigimu, tai yra priežastis, kodėl šalies parduotuvių lentynose kaupiasi vietiniai produktai ir prekės.

Patys baltarusiai itin nesirūpina pakeitimais. Kaip charter97.org sakė vienas, puikiai su situacija pasienyje susipažinęs, verslininkas, apribojimai apsunkins pasienio darbą, bet baltarusiai tiesiog ims važinėti per Rusiją, kur tokie griežti apribojimai netaikomi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min