Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ambasadorė Jungtinėse Tautose: Rusija siekia įteisinti Ukrainos žemių užgrobimą

Raimonda Murmokaitė
JT nuotr. / Raimonda Murmokaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos ambasadorė Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje trečiadienį apkaltino Rusiją siekiant įteisinti Ukrainos žemių užgrobimą, kurį teroristai įvykdė jau po oficialių paliaubų paskelbimo.

„Rusijos ketinimai perrašyti Minsko susitarimus taip, kad būtų įteisintas ir pripažintas kovotojų įvykdytas teritorijos užėmimas, liudija apie Kremliaus visišką paramą šiems nusikaltėliams“, – posėdyje Niujorke sakė ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

Diplomatės teigimu, Rusijos karinę paramą nuolat gaunantys separatistai pasinaudojo paliaubomis sustiprinti savo pozicijas ir užėmė per 500 kvadratinių kilometrų teritorijos tarp Donecko ir Mariupolio.

Posėdyje, kuris surengtas Lietuvos iniciatyva, ambasadorė pabrėžė, kad dabartinė krizė yra ne pilietinis, o „iš užsienio remiamas karas“, kuriuo siekiama destabilizuoti Ukrainą.

Kokiu dar būdu, jeigu ne dėl besitęsiančios Rusijos paramos, galėtų atsitiktinių nelegalių karių grupelė įgyti tokį įspūdingą pažangios sunkiosios ginkluotės arsenalą ir ginklus, kurie dabar jau galėtų konkuruoti su mažesnių Europos valstybių arsenalais?, – kalbėjo R.Murmokaitė.

Ji priminė Ukrainos pateikiamus duomenis, kad teroristai turi per 500 tankų, beveik 700 artilerijos sistemų ir daug kitos karinės technikos.

„Kokiu dar būdu, jeigu ne dėl besitęsiančios Rusijos paramos, galėtų atsitiktinių nelegalių karių grupelė įgyti tokį įspūdingą pažangios sunkiosios ginkluotės arsenalą ir ginklus, kurie dabar jau galėtų konkuruoti su mažesnių Europos valstybių arsenalais?“, – kalbėjo R.Murmokaitė.

Priminusi paliaubų metu prieš Ukrainos karius vykdytus išpuolius, kuriuose žuvo ne tik kariai, bet ir civiliai, bei įvykį Volnovachoje, kai į autobusą pataikiusi raketa pražudė keliolika civilių, diplomatė pabrėžė, kad Rusija „nė karto nepasmerkė ir neatsiribojo nuo nelegalių, įstatymų nesilaikančių teroristų kovotojų.“

Pasak R.Murmokaitės, Lietuva nepritaria siūlymams iš naujo derėtis dėl paliaubų ir skatina visas puses, ypač Rusiją, kuo greičiau įgyvendinti Minsko susitarimus.

„Jei Rusija nuoširdžiai nori, kad naikinanti prievarta ir mirtys rytų Ukrainoje – taip pat ir pačios Rusijos bevardžių karių, išsiųstų į karą prieš savo brolišką tautą – liautųsi, ji turi nustoti destabilizuoti Ukrainą, nutraukti karinę paramą nelegalioms teroristų grupėms ir patraukti visą karinę techniką“, – kalbėjo diplomatė.

Ji taip pat ragino paleisti visus nelegaliai laikomus įkaitus, tarp jų – Ukrainos lakūnę Nadią Savčenko, bei įleisti Jungtinių Tautų ir ESBO stebėtojus į visą Ukrainos teritoriją, taip pat ir Krymą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min