Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ambasadorius Izraelyje Darius Degutis: netoli ambasados sprogo autobusas, yra sužeistų

Autobusas po sprogimo Tel Avive
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Autobusas po sprogimo
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

CNN pranešė apie Tel Avive sprogusį autobusą.

Tel Avivo greitosios medicinos pagalbos tarnyba lapkričio 21 d. pranešė, kad sprogo vietinio susisiekimo autobusas.

Pirminiais duomenimis, yra nukentėjusių. Pagrindinė įvykio versija – teroristinis aktas. Įvykio vietoje dirba policija, medikai, ugniagesiai.

Papildyta 13.04 val. Įvairių šaltinių duomenimis, sužeista apie 10 žmonių, 3 iš jų – sunkiai.

Papildyta 13.37 val.: Sprogimas autobuse Tel Avive trečiadienį nugriaudėjo vos už pusės kilometro nuo Lietuvos ambasados, BNS patvirtino ambasadorius Izraelyje Darius Degutis, situaciją pavadinęs „gana dramatiška“.

Pasak diplomatinės misijos vadovo, miesto centre po įvykio judėjimas apribotas, saugumo priemonių imasi ir pati ambasada.

D.Degučio teigimu, kol kas neaišku, kaip buvo sprogdinamas autobusas – ar veikė savižudis, ar buvo sprogdinama nuotoliniu būdu.

„Visa tai įvyko netoli ambasados, maždaug 500 metrų atstumu. Visas perimetras yra uždarytas, teigiama, kad teroristas ar keli teroristai gali būti netoliese, praktiškai visas centrinis Tel Avivas yra užblokuotas ir maksimaliai ribojamas žmonių judėjimas“, – trečiadienį BNS telefonu sakė ambasadorius.

Visa tai įvyko netoli ambasados, maždaug 500 metrų atstumu. Visas perimetras yra uždarytas, teigiama, kad teroristas ar keli teroristai gali būti netoliese.

„Situacija iš tiesų gana dramatiška. Kiek yra mūsų galimybių, tokių saugumo priemonių imamės. Vengiama ir draudžiama žmonėms išeiti į gatves, vengiama būti žmonių susibūrimo vietose, važiuoti visuomeniniu transportu ir bereikalingai slampinėti, vaikštinėti ten, kur nereikia po miestą“, – kalbėjo D.Degutis.

Papildyta 13.50 val. Šis sprogimas nugriaudėjo tuo metu, kai JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton atvyko į Izraelį derėtis su premjeru Benjaminu Netanyahu, kaip būtų galima nutraukti pastarąją savaitę vykusį kraujo liejimą Gazos Ruože.

Policija nurodė, kad sprogimas įvyko gatvėje netoli Kirijos – didelio Izraelio gynybos ministerijos komplekso. Televizijos reportažuose matomas autobusas išdaužytais langais, o jo korpusas buvo sulankstytas sprogimo jėgos. Šie vaizdai atgaivino prisiminimus apie 2000–2005 metais vykusią intifadą, palestiniečių sukilimą.

Priekinis autobuso stiklas buvo visiškai išdaužtas, o šukės pažirusios ant jo grindų; sužeistieji buvo keliami į greitosios pagalbos automobilius, suvažiavus daugybei medikų.

B.Netanyahu atstovas paskelbė savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“, kad tai buvo „teroro ataka“.

„Bomba sprogo autobuse Tel Avivo centre. Tai buvo teroro ataka. Dauguma sužeistųjų tik lengvai nukentėjo“, – nurodė pareigūnas Ofiras Gendelmanas.

Šis išpuolis buvo įvykdytas tuo metu, kai H.Clinton dalyvavo derybose Jeruzalėje su B.Netanyahu dėl paliaubų Gazos Ruože, o vienas JAV ambasados atstovas patvirtino, jog jiedu tariasi jau antrąkart per pastarąsias dvi dienas.

Izraelis pastarąją savaitę buvo įsitraukęs į kruviną konfrontaciją su palestiniečių kovotojais Gazos Ruože.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min