Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje: dalis rusų karių traukiasi iš Krymo?

Petras Vaitiekūnas
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Petras Vaitiekūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ambasadorius Petras Vaitiekūnas sako, kad vieninga Vakarų pozicija smerkiant Rusijos agresiją Ukrainoje jau pasiteisina. Ambasadorius teigia gavęs patikimų žinių apie tai, kad dalis Rusijos kariuomenės traukiasi iš Krymo.

„Sakau, ką girdėjau, kad traukiasi kariai iš Krymo pagrindinės Rusijos armijos karinės bazės Gvardeiske. Iš ten kyla lėktuvai su Rusijos armijos kariais. Tai žinau iš šaltinio, kuriuo pasitikiu. Bet tai vienas šaltinis. Tokiais atvejais, tai gali būti tik didelės mozaikos viena dalis“, –15min.lt sakė P.Vaitiekūnas.
 
Jis pridūrė ieškantis tokių žinių patvirtinimo iš kitų šaltinių, tačiau kol kas jo negavo.

Pasak ambasadoriaus, galimas karių atsitraukimas gali būti sėkmingos Vakarų politikos Krymo konflikto atžvilgiu pasekmė.

Vakarai veikia vieningai, ryžtingai ir tikrai Rusija turėtų pergalvoti savo veiksmus, pergalvoti pasekmes, – sako P.Vaitiekūnas.

„Vakarai veikia vieningai, ryžtingai ir tikrai Rusija turėtų pergalvoti savo veiksmus, pergalvoti pasekmes. Manau, kad Vakarų pastangos duos rezultatus“, – teigė ambasadorius.

Tuo tarpu Ukrainos naujienų agentūra „Unian“ skelbia priešingas žinias. Anot jos, prieigą prie Juodosios jūros blokuoja 10 Rusijos laivų, Kryme – daugiau nei 15 tūkst. karių.

„Rusijos armija ir toliau juda į Ukrainos teritoriją“, – agentūra cituoja Ukrainos atstovą Jungtinių Tautų organizacijoje Jurijų Sergejevą.

Pranešama, kad nuo sekmadienio Kryme buvo daugiau kaip 15 tūkst. rusų kariškių ir apie 50 vienetų karinės technikos, tarp jos – šarvuočiai ir šarvuoti automobiliai.

Taip pat naujienų agentūra praneša apie tai, kad Ukrainai priklausančią Juodosios jūros pakrantę blokuoja 10 Rusijos karo laivų. Charkovo srities pasienio regione buvo pastebėtas karinių kolonų judėjimas.

Daugelis karių pasirengė išvykti iš Rusijos Novosibirsko miesto. Ypatingo pasirengimo režimas taikomas ir Rusijos karinio jūrų laivyno Baltijos jūroje daliniams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min