Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 16d. 11:23

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas: „Neteisėtas referendumas Kryme vyksta po automatų vamzdžiais“

 Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas teigė, kad reikia stebėti, kaip vykdoma Nacionalinio saugumo strategija.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Petras Vaitiekūnas

Sekmadienį vykstant neteisėtam referendumui dėl Krymo prijungimo prie Rusijos Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas yra Bachčisarajuje – referendumo nepripažįstančių Krymo totorių daugiausia gyvenamame mieste.

Pasak P.Vaitiekūno, Krymo totoriai su nerimu stebi besiklostančią situaciją referendumui vykstant, jo žodžiais, „po automatų vamzdžiais“.

„Pagrindinis dalykas, kad mes nepripažįstame nei referendumo, nei jo rezultatų, iškart. Jis vyksta Krymą okupuojant Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, vaizdžiai tariant, po automatų vamzdžiais“, – BNS sekmadienį sakė diplomatas.

Jis vyksta esant Rusijos ginkluotoms pajėgoms, vaizdžiai tariant, po automatų vamzdžiais, – BNS sekmadienį sakė diplomatas.

„Krymo totoriai irgi nepripažįsta referendumo ir jame nedalyvauja. Aš esu Bachčisarajuje, kuris yra neformalus totorių miestas, viso pasaulio totorių sostinė, ir esu pas juos. Jie sunerimę, juos kamuoja nerimas, ir mano buvimas čia turi šiokią tokią prasmę, galbūt padeda jiems tvirčiau jaustis, kad esant Europos Sąjungos ir NATO šalies ambasadoriui gal neužmuš ir netrems, kaip jau vieną kartą istorijoje buvo“, – kalbėjo P.Vaitiekūnas.

„Antras dalykas, dėl ko aš čia esu, ir mano buvimas tą patvirtina, kad Krymas priklauso Ukrainai“, – pridūrė ambasadorius.

Jis pažymėjo, kad Rusijos karinės pajėgos provokuoja Ukrainą pirmai atidengti ugnį, bet provokacijos bergždžios, ir tai teikia vilties, kad konfliktas bus sureguliuotas taikiai.

„Reikia pabrėžti, kad iki šiol į žmones Rusijos kariai nėra šaudę, nėra užmuštų. Į orą yra šaudę, yra provokavę, sragtasparnis įskrenda į Ukrainos teritoriją, išsilaipina desantas, Rusija provokuoja Ukrainą iššauti. Bet ukrainiečiai laikosi ir kol kas jie nepasiduoda, tad lieka vilties, kad visą šitą konfliktą bus galima sureguliuoti taikiomis priemonėmis, ypač jeigu Jungtinės Tautos priims rezoliuciją dėl referendumo neteisėtumo“, – kalbėjo P.Vaitiekūnas.

Maskvos pajėgų kontroliuojamame Kryme sekmadienį vyksta balsavimas neteisėtame referendume dėl prijungimo prie Rusijos.

Naujoji provakarietiška Kijevo valdžia, Europos lyderiai ir JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad šis balsavimas, kurį skubos tvarka organizavo Rusija, nėra legitimus, nes pažeidžia Ukrainos konstituciją ir vyksta jaučiant įremtą ginklo vamzdį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min