Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos atstovė Jungtinėse Tautose: be rimto atsako Rusija nesustos

Raimonda Murmokaitė
JT nuotr. / Raimonda Murmokaitė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarptautinei bendrijai tvirtai nereaguojant į Rusijos karinę invaziją Ukrainoje, Maskva gali žengti toliau, ketvirtadienį perspėjo Lietuvos atstovė Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

Niujorke Lietuvos iniciatyva surengtame posėdyje ambasadorė Raimonda Murmokaitė sakė, kad Maskva žingsnis po žingsnio vykdo išpuolį prieš Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą.

„Per ilgai stebime šį sėlinantį išpuolį prieš Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Kadangi tai vyksta žingsnis po žingsnio, mūsų atsakas primena patarlę apie verdančią varlę“, – sakė Lietuvos diplomatė.

Pažeidus tarptautinę teisę, kaip tai nutiko Ukrainos atveju, tampa naivu tikėtis, kad toks ryškus tarptautinių elgesio normų nesilaikymas liausis. Ar norime taip rizikuoti?, – perspėjo R.Murmokaitė.

„Pažeidus tarptautinę teisę, kaip tai nutiko Ukrainos atveju, tampa naivu tikėtis, kad toks ryškus tarptautinių elgesio normų nesilaikymas liausis. Ar norime taip rizikuoti?“, – perspėjo R.Murmokaitė.

Anot Lietuvos ambasadorės, Rusijos veiksmai Ukrainoje sukėlė grėsmę taikai, saugumui ir stabilumui visame regione ir už jo ribų.

Savo kalboje diplomatė pabrėžė, kad be Rusijos paramos, prorusiški separatistai Ukrainos rytuose seniai būtų praradę jėgas ir mirtini susirėmimai būtų liovęsi.

„Ukrainoje žmonės žūva dėl neteisėtų separatistų ir jų Rusijos rėmėjų nusikalstamų veiksmų. Rusai taip pat praranda gyvybes šiame nusikalstamame kare prieš Ukrainos valstybę“, – sakė R.Murmokaitė.

„Ukrainai nereikia daugiau „humanitarinių“ konvojų, tankų, karių ir separatistų gaujų apginklavimų. Ukrainai reikia, kad Rusija grįžtų prie tarptautiniu mastu priimtinų elgesio normų ir tarptautinės teisės“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorė.

NATO teigimu, Ukrainoje prieš šalies pajėgas išvien su separatistais kovoja daugiau kaip tūkstantis Rusijos karių, o Maskva tiekia ginkluotę separatistams. Rusija šiuos kaltinimus neigia.

Lietuva ragina teikti Ukrainai karinę pagalbą, tačiau didžiosios Vakarų valstybės kol kas tokių žingsnių nesvarsto.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min