Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos „Caritas“ skelbia akciją „Gerumas mus vienija“

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Advento laikotarpiu prasideda Lietuvos „Caritas“ ir vyskupijų „Caritas“ organizuojama akcija „Gerumas mus vienija“, kurios metu visi Lietuvos žmonės kviečiami susivienyti bendram tikslui ir pasidalyti gerumu su tais, kam to labiausiai reikia.

Nuo gruodžio 1 dienos gyventojai kviečiami aukoti trumpaisiais numeriais 1406 auka 5 Lt/1,45 €, 1407 auka 10 Lt/2,90 €, arba už auką įsigyti akcijos žvakelę savo miestų parapijose arba bažnyčiose.

Akcijos žvakelės daliai Lietuvos gyventojų jau tapo tradicija. Uždegę šią žvakelę ant šventinio stalo žmonės atneša šviesą ne tik į savo ar artimųjų namus, bet ir prisideda prie vargą ir atskirtį kenčiančių žmonių gerovės.

Praėjusių metų akcijos metu visoje Lietuvoje buvo išplatinta 99 tūkstančiai žvakelių už kurias suaukota 272 000 litų. „Caritas“ džiaugiasi žmonių parama ir dosnumu, nes per metus iš suaukotų lėšų buvo padėta ne vienam, sunkiai besiverčiančiam.

Šventiniu laikotarpiu vargstančios šeimos, vaikų dienos centrų lankytojai, vieniši seneliai gauna taip reikalingus maisto paketus. Taip pat už akcijos metu surinktas lėšas labdaros valgyklose yra rengiamos Kūčių vakarienės benamiams.

Praėjusių metų akcijos metu visoje Lietuvoje buvo išplatinta 99 tūkstančiai žvakelių už kurias suaukota 272 000 litų. „Caritas“ džiaugiasi žmonių parama ir dosnumu, nes per metus iš suaukotų lėšų buvo padėta ne vienam, sunkiai besiverčiančiam.

Ne tik aprūpino rūbais

Įvairiose Lietuvos parapijose už surinktas aukas buvo padėta ne vienai skurstančiai šeimai: nupirkti reikalingi daiktai, drabužiai vaikams.

Pavyzdžiui, Vilkaviškio vyskupijoje „Caritas“ savanoriai pagelbėjo genetine, nepagydoma raumenų nykimo liga sergančiai Vilkaviškio gyventojai Rasai, kurios sveikata neleidžia savarankiškai atlikti elementariausių buities darbų namuose. „Caritas“ moteriai padovanojo automatinę skalbimo mašiną. Ponia Rasa neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo už šią didelę dovaną, prie kurios prisidėjo kiekvienas aukojęs akcijos ,,Gerumas mus vienija’’ metu.

... bet ir skyrė popamokinei veiklai

Kaišiadorių vyskupijos „Caritas“ akcijos metu suaukotų lėšų dalį skyrė vienos Kaišiadorių rajone esančios pradinės mokyklos socialiai remtiniems vaikams. Buvo pasirūpinta užklasine gabių vaikų veikla ir apmokėtas mokestis už būrelius. Ir tai, žinoma, tik maža dalis to, ką pavyko padaryti, už akcijos metu surinktas lėšas.

Lietuvos „Caritas“ generalinė direktorė Janina Kukauskienė ragina būti vieningiems ir nenusisukti nuo tų, kuriems reikia pagalbos.

„Visuomenėje vyrauja stipriųjų ir gebančiųjų „suktis“ palaikymas ir pozicionavimas. Siekis įveikti nelygybę tarp turtingųjų ir vargšų yra geriausias būdas pasiekti solidarią visuomenę. Tą galime padaryti tik tada, kai įsisąmoniname, kad viskas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Nuo manęs paties pirmiausia. Advento laikotarpis yra tas laikas, kuris prikelia mus iš sąstingio, atgyvina, kviečia peržengti savo asmeniškumo ir uždarumo ribas. Tai impulsas teisingumo įgyvendinimui, žingsniui link kito kančios, vienatvės ir užmaršties. Dėkime pastangas ne tik dėl savęs, bet ir priešinkimės skurdo ir neteisingumo situacijomis, padėdami konkretiems vargo ištiktiems žmonėms’“ – teigia J. Kukauskienė.

Šių metų akcijos „Gerumas mus vienija“ siekis už auką išdalinti 110 tūkst. simbolinių „Carito“ žvakelių visoje Lietuvoje. Akcija vyksta iki gruodžio 31 dienos.

Komentarai
Temos Caritas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min