Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai Afganistane apsilankė nutolusiame Goro provincijos rajone

Lietuvos karių patrulis
Vyr. ltn. Jurgio Norvaišos nuotr. / Lietuvos karių patrulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Afganistano Goro provincijoje dislokuoti PAG-15 kariai apsilankė Tulako rajono centre, kuris nutolęs apie 160 kilometrų į pietvakarius nuo provincijos sostinės Čagčarano.

Kaip redakciją informavo Lietuvos kariuomenė, patrulio tikslas buvo plėsti centrinės vyriausybės ir saugumo pajėgų įtaką šiame rajone, įvertinti PAG ir partnerių galimybes vykdyti vystomuosius projektus, saugumo situaciją, susitikti su vietos valdžios atstovais ir aptarti rajono gyventojams rūpimus valdymo ir vystomojo bendradarbiavimo klausimus.

Patrulyje dalyvavo PAG-15 vadas pulkininkas Artūras Radvilas, Goro provincijos gubernatorius Sajedas Anvaras Rachmati, PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, Goro provincijos valdžios organizacijų ir vietos saugumo pajėgų nariai, JAV Vystimo Agentūros (angl. USAID) ir JAV valstybės departamento atstovai.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekanti PAG-15 yra suformuota daugiausiai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. PAG civilinį elementą sudaro Lietuvos, Japonijos ir JAV biurai, atstovaujantys savo valstybių vyriausybėms ir vykdantys vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min