Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai moko Afganistano sraigtasparnių pilotus (nuotraukos)

NATO Mokymo misija prie Afganistano kariškių sraigtasparnių
KAM archyvo nuotr. / NATO Mokymo misija prie Afganistano kariškių sraigtasparnių
Šaltinis: 15min
0
A A

„Lietuvos karių indėlis į Afganistano saugumo pajėgų rengimą – būtinas žingsnis perduodant visišką atsakomybę šaliai“, – sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, šią savaitę lankydamas tarnybą Afganistane atliekančius karius, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius susitiko su NATO Mokymo misijos (angl. NATO Training Mission Afghanistan, NTM-A) vadu generolu leitenantu Wiliams B. Caldwell ir aptarė Lietuvos indėlį į Afganistano saugumo pajėgų rengimą.

„Šiuo metu Lietuvos kariuomenės instruktoriai ir kariai moko Afganistano policininkus ir oro pajėgų pilotus. Specialiųjų operacijų pajėgų kariai Afganistano pietuose taip pat moko vietos policininkus. Mūsų kariai keičiasi patirtimi su Afganistano kariuomenės kariais, dislokuotais Goro provincijoje. Taigi, Lietuvos karių indėlis į vietos saugumo pajėgų rengimą yra būtinas ir svarbus – tą pripažįsta ne tik tarptautinių pajėgų vadovybė, bet ir vietos valdžios atstovai“, – sakė gen. mjr. A.Pocius.

NATO Mokymo misijos vadas gen. ltn. Wiliams B. Caldwell pristatydamas šios misijos veiklą, užduotis ir pažangą padėkojo Lietuvos kariuomenės vadui už atsakingą požiūrį į Afganistano saugumo pajėgų rengimą ir sakė, kad instruktorių poreikis nuolatos auga.

Lietuvos kariuomenės vadas Kandaharo provincijoje susitiko ir su Oro ekspedicinės patariamosios grupės 738 (angl. Air Expeditionary Advisory Group, AEAG-738) vadu JAV pulkininku Mike Outlaw. Su šia grupe Kandaharo oro uoste nuo šių metų vasario pradžios koordinuoja savo veiklą Lietuvos skirta Oro pajėgų mokymo grupė.

Plk. M. Outlaw Lietuvos kariuomenės vadui pristatė AEAG-738 veiklą, Afganistano oro pajėgų statusą ir ateitį. Pasak jo, Afganistano oro pajėgoms yra numatomas žymus orlaivių ir pilotų iš Afganistano papildymas. Tačiau, jis akcentavo, kad pagrindinis iššūkis yra instruktorių trūkumas, kurie gebėtų rengti Afganistano pilotus ir orlaivių įgulas.

Kaip gen. mjr. A. Pociui teigė AEAG-738 vadas, lietuviai turi puikų pasirengimą ir žinias mokant Afganistano oro pajėgų įgulas, o jų turima patirtis su sraigtasparniais Mi-17 yra neįkainojama.

„Mūsų karių darbu mokymo pajėgų vadovybė yra patenkinta. Orlaiviai be parengtų skrydžiui įgulų – neskraidys. Neužtenka vien pilotuoti orlaivį, reikia mokėti jį remontuoti, prižiūrėti, žinoti skrydžio procedūras, planuoti operacijas. Mūsų nusiųsti instruktoriai sėkmingai moko kolegas iš Afganistano būti atsakingais profesionaliais orlaivių naudotojais ir šeimininkais. Mane patikino, kad Lietuvos instruktorių atvykimas du kartus padidino 738-osios Oro ekspedicinės patariamosios grupės mokymo pajėgumus, manau, tai yra tikrai vertinga parama Afganistano pilotams“, – sakė gen. mjr. A. Pocius.

Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio Afganistano Goro provincijoje veikia Lietuvos vadovaujama tarptautinė Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė, kuri padeda ruošti Goro policijos pareigūnus, o Provincijos atkūrimo grupės kariai keičiasi patirtimi su Afganistano nacionalinės armijos kariais. Afganistano pietuose dislokuoti Lietuvos specialiųjų operacijų eskadrono kariai taip pat prisideda rengiant Afganistano policijos kovinę kuopą,  su kuria vykdo ir kitas užduotis. 

Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė koordinuoja savo veiklą su JAV vadovaujama 738-ąja Oro ekspedicine patariamąja grupe ir rengia afganistaniečių sraigtasparnių pilotus ir jų techninės priežiūros specialistus. Grupė moko, kaip planuoti oro operacijas, organizuoti orlaivių techninės būklės priežiūrą ir remonto darbus. Tarptautinė grupė taip pat padeda Afganistano sraigtasparnių įguloms tobulinti orlaivių valdymo įgūdžius.

Oro pajėgų mokymo grupės (OPMG) kariai misijai ruošėsi pusę metų. Pasiruošimas apėmė keletą etapų, kurių pirmasis vyko Ukrainoje. Vėliau kariai baigė išgyvenimo kursą Lietuvos kariuomenės Žvalgų mokykloje ir individualų kario kursą Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje, Kaune. Misijai Lietuvos kariai kartu su kolegomis iš JAV taip pat ruošėsi Vokietijoje, kur atliko treniruotės skrydžius. Taip pat rengiant OPMG, didelis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos karinių oro pajėgų lakūnų parengimui skraidyti neįprastomis kalnuotomis vietovėmis ir esant dideliam dulkėtumui. Treniruotes tokiomis sąlygomis Lietuvos karinių oro pajėgų kariai atliko Kroatijoje. Oro pajėgų mokymo grupės kariai taip pat baigė borto šaulio kursus, atliko pasiruošimo misijai būtinus skrydžius Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min